Mundo będzie sprzedawało węgiel

W Lubinie będzie można kupić węgiel po preferencyjnej cenie. Sprzedażą dla mieszkańców będzie się zajmowała firma MUNDO. Wniosek w tej sprawie należy złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy. Póki co, zainteresowanie jest niewielkie – wpłynęło zaledwie osiem wniosków.

Gmina Lubin przystąpiła do programu dystrybucji węgla po preferencyjnej cenie. W Lubinie kupnem, a następnie sprzedażą węgla będzie się zajmowała firma MUNDO.

– Przygotowaliśmy miejsce, gdzie ten węgiel będzie składowany. Na szczęście nie jest to dla nas duży problem, ponieważ ilość w

ęgla, której potrzebują mieszkańcy, nie jest zbyt duża, nie przekracza dwustu ton. Jak już otrzymamy węgiel, bo póki co go nie mamy, będą mogli go odbierać właśnie z terenu firmy Mundo – informuje Piotr Chojnacki, prezes firmy Mundo w Lubinie.

Lubin zwrócił się już do Polskiej Grupy Górniczej z wnioskiem, wskazując zapotrzebowanie do końca tego roku na poziomie 100 ton węgla. Gmina oczekuje obecnie na odpowiedź.

– W Lubinie wpłynęło osiem wniosków, po 1.5 tony. Co póki co daje zapotrzebowanie na 12 ton węgla. Zobaczymy, jak to się będzie rozwijało. Z pewnością tych wniosków będzie więcej. Około 250 osób złożyło wnioski o dop

łatę do węgla więc dla naszego miasta nie jest to duża ilość. W Lubinie jednak generalnie mieszkańcy korzystając z centralnego ogrzewania, a domki ogrzewają się albo gazem, albo pompami ciepła, ewentualnie elektrycznie – zaznacza prezes Chojnacki.

Żeby kupić węgiel w preferencyjnej cenie, najpierw trzeba złożyć wniosek. W Lubinie przyjmuje je Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

– Uprawnieni do preferencyjnego zakupy węgla są mieszkańcy Lubina, którzy mają uprawnienie do dodatku węglowego. Są to osoby fizyczne w gospodarstwie domowy, które albo już otrzymały wypłatę dodatku węglowego, albo złożyły wniosek i ich wniosek został już pozytywnie rozpatrzony – informuje Izabela Nowa, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14 w pokoju 204.

Wniosek można pobrać w naszym ośrodku, wypełnić i przesłać listownie na adres ośrodka. Można również pobrać go ze strony internetowej MOPS i przesłać za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wówczas należy pamiętać, że taki wniosek musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym bądź podpisem osobistym – wylicza Nowak.

Wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie można składać do 15 kwietnia 2023 roku.


Dodaj komentarz