Mundial w Lubinie? Decyzja już w piątek!

Już w piątek w kolumbijskiej Bogocie władze FIFA zadecydują gdzie rozegrane zostaną finały mistrzostw świata U20 w 2019 roku. W walce o organizację czempionatu pozostają Indie oraz Polska. Jeśli wybrana zostanie oferta PZPN to część spotkań rozegranych zostanie w Lubinie.

Polska od wielu miesięcy czyni starania o organizację MŚ U-20 w 2019 roku. Bardzo gruntowną pracę wykonał zespół kierowany przez Zbigniewa Bońka, który jednak nie wypowiada się oficjalnie o szansach przed piątkową decyzją w Bogocie. Na decyzję w tej sprawie oczekują przede wszystkim w lubińskim magistracie. Wszystko dlatego, że miasto czekać będzie wtedy sporo pracy by dopiąć wszystko na ostatni guzik.

– Mamy wszelkie obiekty nie tylko sportowe ale także hotelowe do organizacji takiej imprezy. Nie bez powodu jesteśmy nazywani miastem sportu i widocznie gdzieś to ktoś zauważył. Nie jesteśmy tym kompletnie zdziwieni i czekamy z niecierpliwością na wynik tego głosowania. Wierzymy, że Polska otrzyma możliwość organizacji tych mistrzostw. – mówi Jacek Mamiński, rzecznik Prezydenta Lubina.

Jeśli Polsce zostanie przyznana organizacja zawodów to spotkania odbędą się na Stadionie Zagłębia. Będzie to na pewno nie lada gratka dla kibiców futbolu, bo Mistrzostwa Świata U-20 cieszą się wielkim zainteresowaniem na świecie. Kreują ciekawych piłkarzy. Największą gwiazdą U-20 w Japonii w 1979 roku był Argentyńczyk Diego Maradona. Z kolei największą gwiazdą U-20 w 2005 roku w Holandii był jego rodak Lionel Messi.

– W Lubinie nie było jeszcze nigdy takiej imprezy, żebyśmy mogli oglądać najlepszych zawodników na świecie. Mamy jeszcze kilka tematów, które chcielibyśmy wspólnie z miastem dograć, żebyśmy jako całość wypadli dobrze w oczach nie tylko PZPN ale także władz FIFA. Dla nas to jest też przede wszystkim promocja na przyszłość. – mówi Robert Sadowski, prezes Zagłębia Lubin.

Słowom prezesa Zagłębia wtóruje także jeden z miejskich radnych Romuald Kujawa, który w poprzednim roku został ogłoszony piłkarzem 70-lecia lubińskiego klubu. – Trzeba powiedzieć, że zawodnicy dwudziestoletni, którzy grają w swoich kadrach to są zawodnicy stanowiący o obliczach swoich zespołów klubowych. To są naturalni następcy wspaniałych pokoleń piłkarzy i być może okaże się, że w Lubinie zobaczymy jakiegoś nowego Messiego. – podkreśla Romuald Kujawa.

Proponowana data turnieju to koniec maja, początek czerwca 2019 – po zakończeniu ligowego sezonu. Tak aby finały odbyły się przed 16 czerwca 2019, gdy startuje turniej U-21 o mistrzostwo Europy – na boiskach Włoch i San Marino.

Dodaj komentarz

*

code