Mroczna opowieść z rajskich wysp

Dyskusyjny Klub Filmowy “Szpula” zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu Samui Song. Spotkanie koneserów kina odbędzie się 24 stycznia.

“Samui Song” to przewrotny thriller tajskiego mistrza. Perełka wyreżyserowana przez jednego z najbardziej znanych i cenionych twórców tajskiego kina, Pen-eka Ratanaruanga, autora m.in.”Ostatniego życia we wszechświecie” czy “Nimfy”. Mistrz czarnego  humoru, który łączy ekscentryczną estetykę z wnikliwym spojrzeniem na współczesną rzeczywistość.

Jego najnowszy film, “Samui Song” to błyskotliwy psychologiczny dramat o raniących więziach i chybionych duchowych poszukiwaniach. Viyada, trzydziestoletnia aktorka popularnych seriali, specjalizuje się w rolach czarnych charakterów. Jej życie prywatne także coraz bardziej przypomina filmową intrygę: kobieta tkwi w chłodnym małżeństwie z bogatym obcokrajowcem, niespełnionym rzeźbiarzem, coraz silniej angażującym się w religijny ruch pod przewodnictwem surowego guru. Bohaterka zmuszona będzie sięgnąć po drastyczne środki, by wydostać się z coraz bardziej opresyjnej sytuacji.

Błyskotliwie poprowadzona, pełna napięcia narracja prowadzi widza w psychologiczny dramat z freudowskim zacięciem. Stylowe, chłodne zdjęcia kontrastują ze skrywanym głęboko kłębowiskiem emocji, które musi w końcu wybuchnąć. Reżyser nie kryje hitchcockowskich inspiracji, jednak jego opowieść o mrocznej seksualności, przybieraniu masek w najbliższych relacjach oraz instytucjach czerpiących zyski z duchowych poszukiwań okazuje się współczesna i uniwersalna. Ironiczny czarny kryminał staje się krytyką (nie tylko tajskiego) społeczeństwa.

Przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się 24 stycznia w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Bilet 15 złotych. Początek o godzinie 20.00.

Źródło: MOK Głogów

Dodaj komentarz

*

code