Można przewieźć rower w specjalnym wagonie

To jedyne takie rozwiązanie w skali kraju. Koleje Dolnośląskie na trasie z Wrocławia do Świdnicy Przedmieście przez Sobótkę Zachodnią wprowadziły wagony rowerowe. Rower można przewieźć na trasie w czasie weekendowego kursu.

Koleje Dolnośląskie jako pierwszy przewoźnik w kraju wprowadziły do swojego taboru wagony towarowe. Do jednego wagonu mieści się 38 jednośladów. Cały koszt kupna i renowacji wagonu to kwota około 100 tys. zł. Premierowy przejazd odbył się w minioną sobotę i teraz w każdy weekend można zabrać rower w podróż.

– Na razie wagon będzie jeździł na trasie z Wrocławia do Świdnicy Przedmieście przez Sobótkę Zachodnią, ale w planach mamy uruchomienie kolejnych połączeń, w których będzie można przewozić rower także na trasach w Sudetach czy w okolicach Stawów Milickich – zaznacza Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Koleje mają w planach uruchomienie kolejnych połączeń z wagonami od przyszłego roku. Opłata za przejazd roweru wynosi 7 zł. Pociągi z wagonami rowerowymi wyruszają w sobotę i w niedzielę o godz. 8:50 z Wrocławia.

Dodaj komentarz