Można czytać bez wychodzenia z domu

Anna Gątowska
Anna Gątowska

Legnicka Biblioteka Publiczna, z początkiem tego roku, oferuje swym czytelnikom możliwość wypożyczania książek bez wychodzenia z domu i korzystania z nich w dowolnym miejscu. Bezpłatna forma czytelnictwa dostępna jest dzięki portalowi Legimi.com.

Czytelnicy mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie książki, które są dostępne w abonamencie, będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku.

LBPAktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta na stronie legimi.com/dbpw/. Następnie interesujące pozycje można pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na dowolnym urządzeniu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania, każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Kody będą ważne do końca 2017 roku.

– Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad szesnastu tysięcy tytułów najlepszych autorów: polskich i zagranicznych – mówi Anna Gątowska, dyrektor Legnickiej Biblioteki Publicznej.

księgozbiórSzefowa LBP przypomina, że czytelnicy już od kilku lat mają całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni IBUK Libra, zawierającej ponad trzy tysiące tytułów książek, głównie naukowych, specjalistycznych i popularnonaukowych. Dostęp do portalu następuje po rejestracji na www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego od bibliotekarza kodu.

Czytelnik ma możliwość czytania zgromadzonych książek 24 godziny na dobę na domowym komputerze osobistym, tablecie, czytniku i telefonie. Zaletą portalu są zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN.

Kody dostępu do obu portali można uzyskać w każdej placówce Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Dodaj komentarz