Opublikowany: wt, Paź 1st, 2019

Motorowerem po S3. Jak tłumaczył się kierowca?

Fot. Policja Legnica

O tym, że jazda motorowerem po autostradach i drogach ekspresowych jest zabroniona przekonał się ostatnio pewien kierowca. Policjanci zatrzymali go, gdy jechał dwukołowcem drogą S3 w kierunku Lubina. Zapytany o powód swojego zachowania bronił się… nawigacją.

Motorowerzystę zauważyli policjanci z legnickiej drogówki, pełniąc służbę na drodze S3. Ponieważ kierowca dwukołowca nie miał prawa tam przebywać, zatrzymali go do kontroli.

– Na pytanie policjantów, dlaczego porusza się skuterem po drodze ekspresowej, kierowca odpowiedział, że wjechał w tą drogę, bo tak poprowadziła go nawigacja. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Z uwagi na zły stan techniczny motoroweru, funkcjonariusze zatrzymali mu dowód rejestracyjny – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Funkcjonariusze legnickiej policji przypominają, że poruszanie się motorowerem, czy potocznie: skuterem, po drodze ekspresowej lub autostradzie jest zabronione.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Bdriver pisze:

    Skuterem o pojemności do 124cc przypominam że 124.99cc jaki już 125 ma takie prawo

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..