Motocyklista wiózł 700 porcji narkotyków

Legniccy kryminalni zatrzymali 42-latka z powiatu średzkiego, który przewoził w bagażu podręcznym prawie 700 porcji różnych środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków.

42-letni motocyklista jechał swoim kawasaki ulicą Spokojną, gdy miejscowi kryminalni postanowili go zatrzymać. Wcześniej wytypowali go w ramach pracy operacyjnej.

– Mieszkaniec powiatu średzkiego w bagażu podręcznym przewoził wagę, łącznie 7 tysięcy złotych w polskiej i europejskiej walucie oraz poporcjowane narkotyki, tzn. gotowe już do wprowadzenia na rynek – relacjonuje mł. asp. Izabela Burska z legnickiej policji.

Po zebraniu całego materiału dowodowego amator motocykli i nielegalnych używek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy konflikt z prawem.

– 42-latek był już karany za przestępstwa z tej kategorii. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe – informuje mł. asp. Burska. – Za handel znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje funkcjonariuszka.

Dodaj komentarz

*

code