Monstera i las w słoiku, czyli wymiennik w zoo (WIDEO)

To wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników roślin do parku Wrocławskiego w Lubinie. Ci wzięli udział w wyjątkowych warsztatach i stworzyli swój własny las w słoiku, a także wymienili się roślinami.

Wymiennik, to impreza, która podbiła serca miłośników roślin ozdobnych.

– Jeżeli ktoś posiada nadwyżkę danej rośliny lub nie radzi sobie z jej uprawą i chciałby ją wymienić na innym, to u nas jest do tego idealna okazja. Taka jest właśnie idea naszego wymiennika. Roślina za roślinę – informuje Agata Łabuzińska, z Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

W niedzielę odbyła się już czwarta edycja wymiennika. Pierwszą zorganizowano w 2018 roku. Później przyszła pandemia, podczas której wielu ludzi odkryło swoją pasję do uprawiania roślin. Wymiennik jest więc świetną okazją do poszerzenia swoją kolekcję kwiatów. W tym roku, po raz pierwszy, do akcji przyłączył się jeden z lubińskich marketów, który ufundował materiały, na których pracowali uczestnicy warsztatów.

– Nawiązaliśmy fajną współpracę z parkiem Wrocławskim w Lubinie i z pewnością będziemy ją kontynuować podczas kolejnych edycji. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się, że będzie aż tak duże zainteresowanie. Rośliny, które przywieźliśmy rozeszły się do ciągu dwudziestu lub trzydziestu minut – mówi Mariusz Zając, koordynator działu relacji z klientem i usług w lubińskim Obi.

W ramach wymiennika odbyły się również warsztaty, podczas których uczestnicy mogli sami stworzyć wyjątkową ozdobę.

– W tym roku był to las w słoiku. Co roku staramy się stworzyć coś innego podczas warsztatów – dodaje Agata Łabuzińska.

Kolejna edycja wymiennika zostanie zorganizowana w sierpniu. Osoby zainteresowane powinny śledzić np. media społecznościowe Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Na warsztaty obowiązują bowiem wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, a chętnych zawsze bardzo wielu.

Materiał wideo dostępny poniżej:

Dodaj komentarz

*

code