Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Chocianowie

Na siedmiu halach w całej Polsce rozegrano turnieje eliminacyjne Młodziezowych Mistrzostw Polski w futsalu do lat 18. Z każdej grupy do turnieju finałowego awansowały dwie najlepsze drużyny, które dołączyły do gospodarza turnieju – LUKS Ziemia Lubińska oraz Mistrza Polski z poprzedniego roku – BTS Rekord Bielsko-Biała. Przypomnijmy, że zawody odbędą się w dniach 6-8 grudnia w Chocianowie.

To kolejne ważne futsalowe wydarzenie, które zostanie zorganizowane na terenie Podokręgu Legnica. Jeszcze na dobre nie opadły emocje związane z meczem reprezentacji Polski, która zagrała w Lubinie a już szykują nam się kolejne wielkie emocje. Tym razem będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Futsalu do lat 18. Prawo organizacji tego wydarzenia zdobył LUKS Ziemia Lubińska.

– Możliwość organizacji takich zawodów to sukces przede wszystkim Janusza Przybyło, który od wielu lat promuje kobiecą piłkę w naszym regionie. Pomimo, że w lipcu Podokręg Legnica zaczynał praktycznie od zera to udało nam się szybko ułożyć prowadzenie rozgrywek i otrzymać możliwość organizacji kolejnego piłkarskiego wydarzenia. Mam nadzieje, że w przyszłości takich imprez u nas będzie jeszcze więcej – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Pierwotnie zawody miały odbyć się w Lubinie, jednak ostatecznie podjęto decyzję o przeniesieniu ich do Chocianowa. To własnie tam szesnaście najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii powalczy o prym. Uczestnicy zostali rozlosowani do czterech grup. Podopieczne Janusza Przybyły zagrają w Grupie C, gdzie zmierza się z Tarnovią Tarnów, MUKS Praga Warszawa i UKS Sparta Daleszyce.

Podział na grupy:

GRUPA A: Ślęza Wrocław, AZS Uniwersytet Warszawski, Respekt Myślenice, TS ROW Rybnik

GRUPA B: BTS Rekord Bielsko-Biała, KKP Stomilanki Olsztyn, FSA Kraków, Staszówka Jelna

GRUPA C: Luks Ziemia Lubińska, Tarnovia Tarnów, MUKS Praga Warszawa, UKS Sparta Daleszyce

GRUPA D: UKS Bielawianka Bielawa, Wanda Kraków, KS Pogoń “Gościniec nad Wisłą” Tczew, SWD Wodzisław Śląski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..