Opublikowany: pon, Lis 18th, 2019

Młodzi włamywacze w rękach lubińskich policjantów

Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z salonów fryzjerskich w Lubinie. Znaleziono przy nich także papierosy pochodzące z innej kradzieży. 16 i 18-latek odpowiedzą dodatkowo za szereg przestępstw, których dopuścili się wcześniej.

Policjantów o włamaniu do salonu fryzjerskiego powiadomił mieszkaniec miasta. W trakcie dojazdu na miejsce patrol zauważył dwóch młodych mężczyzn, a jeden od razu zaczął uciekać.

– Funkcjonariuszom udało się go zatrzymać po krótkim pościgu. Drugiego podejrzanego chwilę później znaleziono w samochodzie, który stał nieopodal. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Lubina w wieku 16 i 18 lat – informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy policjanci ustalili, że młodzi lubinianie mogli dokonać także innych przestępstw.

– Podejrzani mieli przy sobie również kilkadziesiąt paczek papierosów pochodzących z kradzieży do jednego z kiosków na terenie miasta. Ponadto w pojeździe, którym poruszali się młodzieńcy, znaleziono broń gazową, kominiarki, łomy, maczetę, piłkę do metalu, obcęgi i siekierkę – dodaje Serafin.

18-latek trafił do policyjnej celi, natomiast 16–latek do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Starszy mężczyzna utrzymał w sumie 9 zarzutów, do których się przyznał. Grozi mu kara 10 lat więzienia, a w przeszłości miał już konflikt z prawem i był karany. O losie młodszego zatrzymanego zadecyduje sąd rodzinny.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..