Młodzi strażacy będą się integrować w Obiszowie

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu polkowickiego spotkają się w sobotę, 21 września, w Obiszowie, gmina Grębocice.

– W ramach tego wydarzenia planowane są, między innymi, gry terenowe, podczas których młodzi adepci pożarnictwa będą mieli za zadanie wykazać się sprawnością fizyczną, umiejętnością pracy w zespole czy orientacją w terenie – informuje Magdalena Mikołajewska, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu Polkowickiego. – Dzieci będą pracować w drużynach i wykonywać na poszczególnych stanowiskach te same zadania – dodaje.

Rywalizacja z pewnością będzie, ale spotkanie ma charakter zabawy i nie chodzi o wyłonienie zwycięzców. Ważniejsze są: kształtowanie prawidłowych postaw, nauka oraz integracja grup MDP z całego powiatu.

– Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki, a całość dopełni wspólny poczęstunek przy ognisku – zapowiada Magdalena Mikołajewska.

Spotkanie w Obiszowie rozpocznie się o godz. 10. Organizowane jest w ramach projektu „Integracja Młodych Adeptów Pożarnictwa inwestycją w poprawę bezpieczeństwa w powiecie polkowickim”, przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..