Młodzi polkowiczanie zachęcają do profilaktyki nowotworów (FOTO)

W Polkowicach rozpoczęła się billboardowa kampania społeczna z udziałem Ambasadorów XII edycji kampanii „Chronię Życie przed Rakiem”. Akcja ma zachęcić mieszkańców gminy do profilaktyki nowotworów narządów rodnych, piersi i raka płuc.

Na billboardach można zobaczyć laureatów styczniowego konkursu, który skierowany był do uczniów drugich klas gimnazjalnych i mieszkańców gminy Polkowice. W grupie młodzieży jest dziewięć uczennic i trzech uczniów z SP nr 3 i SP nr 4. Wszyscy podkreślają znaczenie profilaktyki nowotworów.

– Uważamy, że trzeba mówić o zapobieganiu rakowi, angażujemy się w tę kampanię, bo profilaktyka jest bardzo ważna – mówią Maja i Paulina z II klasy gimnazjalnej w SP nr 3 w Polkowicach.

W ramach tegorocznej kampanii Polkowickie Dni „Chronię Życie przed Rakiem” mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań.

Badania cytologiczne, pulsoksymetryczne i spiromertryczne będzie można wykonać w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. W tym czasie polkowiczanki będą mogły zarejestrować się na badania mammograficzne i USG piersi. W harmonogramie kampanii zaplanowano wiele akcji edukacyjnych oraz konsultacje profesora Jerzego Kołodzieja, torakochirurga, specjalisty w zakresie chirurgii klatki piersiowej.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców gminy do skorzystania z bezpłatnych badań, w ramach kampanii „Chronię Życie przed Rakiem”, ale także do spotkań z położnymi i Amazonkami oraz zasięgania informacji na temat szczepień przeciwko wirusowi HPV w punkcie informacyjnym, który zostanie uruchomiony w holu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – zachęca Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ.

Badania w ramach kampanii będą wykonywane od 5 do 9 marca, a 10 marca w PCUZ odbędzie się akcja poboru krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Szczegółowy harmonogram znajduje się w aktualnościach na stronie pcuz.pl. Kampania finansowana jest z budżetu gminy Polkowice.

Fot. PCUZ/UR

Dodaj komentarz