Mistrzynie znów przekroczyły 40!

Siedemnasty mecz i siedemnasta wygrana! W meczu przedostatniej serii rundy zasadniczej PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Zagłębie Lubin pewnie pokonało na wyjeździe MKS PR Urbis Gniezno 41:22 (20:13).

Mistrzynie Polski dwa ostatnie mecze grały na parkiecie rywalek i odniosły dwa bardzo pewne zwycięstwa, rzucając w obu spotkaniach ponad 40 bramek. Tym razem na rozkładzie Miedziowych znalazł się beniaminek z Gniezna, któremu podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dały lekcję gry.

Lubinianki były lepsze od rywalek w każdym elemencie i szybko zbudowały wyraźną przewagę. Mecz był wyrównany tylko w pierwszych jego fragmentach, później Zagłębie wrzuciło piąty bieg i dorzucało kolejne bramki. Skutecznie zagrały rozgrywające z Karoliną Kochaniak-Salą i Karin Bujnochovą na czele, a na skrzydle szalała Adrianna Górna. Po stronie gospodyń odpowiadał duet Łęgowska-Nurska, ale obie zawodniczki nie zachwyciły skutecznością procentową.

Mistrzynie Polski zanotowały siedemnaste zwycięstwo w siedemnastym meczu, a na zakończenie rundy zasadniczej zagrają na własnym parkiecie ze Startem Elbląg, w niedzielę o godzinie 14:00.

MKS PR URBIS Gniezno – MKS Zagłębie Lubin 22:41 (13:20)

MKS PR: Cieślak, Hoffmann, Chojnacka – Łęgowska 8, Nurska 7, Kuriata 3, Widuch 1, Giszczyńska 1, Matysek 1, Guziewicz 1, Siwka, Świerżewska, Kasprowiak, Tanaś, Kaczmarek, Wabińska.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz, Wąż – Górna 8, Kochaniak-Sala 7, Bujnochova 7, Michalak 4, Pankowska 4, Kocińska 4, Galińska 3, Milojević 2, Matieli 2, Łabuda, Sustkova.

Dodaj komentarz