Mistrzynie wracają na ligowe parkiety

Po rywalizacji w eliminacjach EHF Ligi Europejskiej Mistrzynie Polski wracają do gry o ligowe punkty. W meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych  Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Sobotni mecz w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się o godzinie 17:00.

Miedziowe co prawda nie awansowały do fazy grupowej europejskich pucharów, ale w okrojonym składzie były równorzędnym rywalem dla niezwykle doświadczonej w Europie Podravki Koprivnica. W dwóch spotkaniach padły dwa remisy, a o awansie zadecydowały rzutu karne, które lepiej wykonywały zawodniczki z Chorwacji.

Teraz Zagłębie wraca do gry o ligowe punkty. Miedziowe w ośmiu meczach zgromadziły komplet „oczek” i są samodzielnym liderem PGNiG Superligi Kobiet. Nad drugim w tabeli MKS-em FunFloor Lublin Zagłębie ma dwa punkty przewagi, ale o jeden rozegrany mecz mniej. W tym sezonie lubinianki jeszcze nie przegrały, a ostatnią porażkę, wliczając wszystkie rozgrywki o stawkę, zanotowały… pod koniec maja w finałowym meczu Pucharu Polski z KPR-em Kobierzyce.

Piotrcovia, podobnie jak w ubiegłym sezonie, tak i tym razem zgłosiła aspiracje do walki o medale. Obecnie rywalki Zagłębia mają 18 punktów – tyle samo co trzeci KPR Kobierzyce, ale zespół z Piotrkowa Trybunalskiego ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Wyniki Piotrcovii są naprawdę dobre. Na ostatnie osiem meczów zespół przegrał tylko dwa z ekipami z Lublina i Kobierzyc.

Transmisja: https://emocje.tv/live/1610/mks-piotrcovia-piotrkow-trybunalski-mks-zaglebie-lubin

Dodaj komentarz