Kto mistrzem sportu 2019 roku?

Ruszyło głosowanie na mistrza sportu na Mistrza Sportu Miasta Złotoryi 2019 roku. O ten zaszczytny tytuł rywalizuje troje kandydatów.

Aby oddać głos na kandydata należy zarejestrować się w serwisie miejskim zlotoryja.pl. Tu też odbywa się głosowanie, które potrwa do 17 stycznia 2020 roku do godziny 12. Każdy zarejestrowany użytkownik może oddać tylko jeden głos.

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów:

Agnieszka Kubów (dyscyplina – biegi długie)

W ubiegłym roku reprezentowała nasze miasto na licznych imprezach biegowych (m.in. Półmaraton Kraków, Półmaraton Wałbrzych, Półmaraton Gór Stołowych, Nocny Półmaraton Wrocław, 2. Złota Dycha, bieg w Pulsnitz).

Do największych sukcesów Agnieszki Kubów w roku 2019 należy 2. miejsce w kategorii wiekowej w biegu w Pulsnitz, zdobycie Korony Półmaratonów Polskich, ustanowienie swoich rekordów życiowych w półmaratonie (1:47:50) oraz w biegu na 10 km (49:02).

Jakub Serok (dyscyplina – taekwon-do ITF, stopień mistrzowski II DAN)

Zawodnik powołany do Kadry Narodowej na rok 2020.

Niektóre z jego sukcesów w ubiegłym roku: 5. miejsca w konkurencji walk juniorów – 68 kg oraz układów formalnych juniorów podczas mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej, 2. miejsce w konkurencji walk juniorów – 68 kg podczas ITF Barcelona Fuji Mae Cup, 3. miejsce w konkurencji walk juniorów – 68 kg podczas grand prix Polski juniorów w Głubczycach.

Krzysztof Zabłotny (dyscyplina – wspinaczka)

W ubiegłym roku uczestniczył w pucharze Polski w drytoolingu, w czasie którego odbył się cykl zawodów, na których zdobył: 1 miejsce w zawodach drytoolowych „Zimny Dół”, 2. miejsce w zawodach drytoolowych „Lutynia”. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 4. Miejscu w kraju.

Podczas 25 mistrzostw Polski w technikach jaskiniowych w Lądku-Zdroju uplasował się tuż za podium.

Ponadto wziął udział w wyprawie Polskiego Związku Alpinizmu jako reprezentant Polski we wspinaczce wysokogórskiej do doliny Yosemite gdzie wspinał się na ścianie El Capitan (jednej z największych ścian granitowych na świecie) zdobywając tam dwie bardzo trudne drogi: Lost in America oraz Native Son.

Zwycięski sportowiec będzie uczestniczył w Gali Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Dodaj komentarz