Opublikowany: czw, Lip 23rd, 2020

Mistrz świata zaprasza na zajęcia z nordic walking

Już jedenaście lat lubińska grupa nordic walking zachęca mieszkańców naszego regionu do rozpoczęcia sportowej drogi z popularnymi kijkami. Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego pod bacznym okiem mistrza świata Bogdana Grygorowicza prowadzą zajęcia w każdy wtorek o godzinie 16.00.

O pozytywach nordic walking mocno mówiła grupa „Trenuj Zdrowie”Zajęcia prowadzone są na terenach zielonych za PKS-em, a więc na skwerze im. Tadeusza Zastawnika. – Zapraszam serdecznie na zajęcia. Szykują się kolejne zawody, jak puchar rejonowy. Mamy trzy piękne imprezy nad jeziorami. To tereny takie przygotowujące nas do dużego wysiłku – podkreśla Bogdan Grygorowicz, instruktor nordic walking.

W 2017 roku nordic walking bardzo dobrze poznały dzieci z lubińskich przedszkoli. Bogdan Grygorowicz prowadził akcję, dzięki której młodzi podopieczni miejscowych placówek poprzez zabawę poznali tajniki nowego dla nich sportu. Wtedy, mistrz świata i Polski Bogdan Grygorowicz przygotował dla młodych sportowców szeroką gamę konkurencji. Warto podkreślić, że sport ten to także różne inicjatywy, w których można spróbować swoich sił. Jedną z nich jest wybór choćby miss nordic walking. Z Lubina startowała w tej rywalizacji choćby Małgorzata Gładowska.

Sport ten pozwala także wielu osobom walczyć z przeciwnościami i zachować świetną formę, jak podkreślała nam kiedyś Jolanta Kurzawska. – Dobrym pytaniem jest dlaczego w ogóle bierze się udział w czymś takim. Otóż, jak się stanie na linii startu, to czuje się tą adrenalinę, która napędza organizm do rywalizacji. Przekracza się wtedy własne granice. Chcę wyrwać z życia jak najwięcej przygód. Nordic walking jest jedną z nich. Jest to pewnego rodzaju ucieczka od starości. Sport ten mocno zainteresował także Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, które od 2010 roku organizuje Grand Prix w tej dyscyplinie, a także inne rywalizacje ogólnokrajowe.

O pozytywach nordic walking mocno mówiła grupa „Trenuj Zdrowie”, stworzona w 2016 roku przez Adriannę Pielech, Aleksandrę Matkowską, Aleksandrę Tyrpę, a także Sebastiana Sznajdrowicza i Macieja Herbuta.

– Przede wszystkim nordic walking bardzo wzmacnia mięśnie, bo pracują tutaj praktycznie wszystkie. Dużo osób jest zdania, że męczy bardziej niż bieganie, chociaż jest to samo tętno spalania. Sport nie jest trudny, choć należy nauczyć się dobrej techniki – przyznaje Adrianna Pielech, „Trenuj Zdrowie”.

W zajęciach nordic walking na skwerze za PKS-em może uczestniczyć praktycznie każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..