Mistrz Polski kontra Mistrz Ukrainy

Przed nami 12. seria PGNiG Superligi piłkarek ręcznych. Tym razem Zagłębie Lubin zmierzy się na wyjeździe z Galiczanką Lwów.

Zagłębie Lubin z kompletem punktów pewnie przewodzi ligowej stawce. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozgrywki w nowym roku rozpoczęły domową wygraną z Eurobud JKS Jarosław, a teraz czeka je pierwsze spotkanie wyjazdowe w 2023 roku. Galiczanka swoje domowe mecze rozgrywa w hali w podwarszawskich Markach.

Mistrzynie Ukrainy ma na swoim koncie 18 punktów, a często jej mecze są zacięte i emocjonujące. Ukraiński zespół nie tak dawno był bliski urwania punktów między innymi ekipie z Lublina.

– Zespół Galiczanki dołączył do naszej ligi jako mistrz Ukrainy i mnie ich dobra postawa nie dziwi. To ciekawa drużyna, którą mieliśmy okazję oglądać już na Memoriale Henryka Kruglińskiego. To dobry, wyrównany zespół, z którym każdy musi się liczyć – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Spotkanie 12. serii PGNiG Superligi Kobiet odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00. Mecz zostanie rozegrany w podwarszawskich Markach.

Transmisja: https://emocje.tv/live/1721/galiczanka-lwow-mks-zaglebie-lubin

Dodaj komentarz