Opublikowany: czw, Wrz 26th, 2019

“Miska dla pupila” w gminie Chojnów

Szkoły podstawowe z gminy Chojnów we współpracy z firmą Sonac organizują charytatywną akcję, na której skorzystają bezpańskie czworonogi.

– To inicjatywa społeczna skierowana do uczniów ze szkół podstawowych z gminy Chojnów. Chcemy wspomóc schroniska, które działają na rzecz bezbronnych zwierząt. Placówkom bardzo często brakuje środków na zabezpieczenie wszystkich niezbędnych potrzeb, by zapewnić godne warunki dla bezdomnych zwierząt. Wiemy, że najistotniejszą potrzebę stanowi pożywienie, dlatego w ramach naszej akcji będziemy zbierać zarówno suchą jak i mokrą karmę – tłumaczy Małgorzata Postrzech, przedstawiciel firmy Sonac.

Jak wesprzeć akcję? Wystarczy, że do 31 października uczniowie przyniosą do jednej z gminnych szkół suchą lub mokrą karmę – dla pas albo kota. Ostatniego dnia zbiórki organizatorzy podsumują, ile kilogramów karmy udało się zebrać, a partner akcji – firma Sonac – dołoży taką samą ilość na własny koszt.

Szkoła, która najmocniej wesprze przedsięwzięcie otrzyma nagrodę od wójta Andrzeja Pyrza.

– Nadrzędnym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko bezdomności zwierząt i dotarcie z informacją o skali problemu do jak największej liczby osób. Cieszy nas zaangażowanie naszego partnera firmy SONAC Osetnica Sp. z o.o., który zobowiązał się nagrodzić każdego uczestnika akcji pamiątkowymi gadżetami, ale także za podwojenie ilości zebranej przez uczniów karmy. Mam nadzieję, że efekty przedsięwzięcia przerosną nasze oczekiwania a bezdomne zwierzęta otrzymają odpowiednie wsparcie – liczy wójt Pyrz.

Organizatorzy apelują o wsparcie ich inicjatywy i zaznaczają, że każdy gest będzie mile widziany.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..