Opublikowany: nie, Kwi 29th, 2018

Minister Zalewska nie tylko o edukacji (FOTO, WIDEO)

Polska jest jedna – to nazwa akcji rozpoczętej niedawno przez Prawo i Sprawiedliwość. Politycy tej partii spotykają się z mieszkańcami, by rozliczać się ze swoich obietnic wyborczych. W sobotę Jawor odwiedziła minister edukacji Anna Zalewska. Towarzyszyła jej minister Elżbieta Witek oraz senator Krzysztof Mróz.

Spotkanie miało charakter otwarty, choć żadnych informacji na mieście nie zauważyliśmy. Nie było zaproszeń, a z pewnością nie otrzymał go przewodniczący lokalnego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Trochę szkoda, bo mogła być ciekawa dyskusja na temat przyszłości oświaty.

Minister Zalewska zapowiada pewne zmiany, dotyczące m.in. systemu oceniania nauczycieli. – Wiem, że nie wszystkim pedagogom to się spodoba, ale chcemy to ujednolicić i usystematyzować – zadeklarowała minister, która dużo czasu w swojej wypowiedzi poświęciła też programom 500+ i senior+. Tym razem licznie zebrani dziennikarze odpuścili sobie zadawanie pytań i oddali pole mieszkańcom.

Tych najbardziej martwiła przyszłość małych szkół, dopytywali również o finansowanie opieki nad osobami niepełnosprawnymi. Oklaskami podziękowano natomiast  za obniżenie wieku emerytalnego. Obecny na spotkaniu członek Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” Artur Mackiewicz milczał w tym temacie, choć dla części rolników zmiany oznaczają, że od 2018 r. popracują o pięć lat dłużej niż obecnie.

Takich kwestii nikt nie poruszał, być może dlatego, że spotkanie odbywało się pod hasłem spełniania obietnic wyborczych. Jako przykład dotrzymywania słowa na prezentacji wyświetlony został jaworski dworzec, o którego remont poseł Elżbieta Witek zabiegała co najmniej od 2005 r. oprócz mieszkańców Jawora w spotkaniu uczestniczyli sympatycy PiS-u i osoby zainteresowane z powiatu oraz ościennych miejscowości. W pierwszym rzędzie widzieliśmy wójta Męcinki, Mirosława Brzozowskiego, była też radna miejska Jadwiga Wojda-Elbrah oraz przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej ze Strzegomia.

Materiał wideo:

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. zbuntowany pisze:

    Chyba działa jakaś poczta pantoflowa bo nikt o tym spotkaniu nie widział. Oczywiście oprócz wyraźnie zainteresowanych i obiektywnych uczestników. Szkoda bo miałbym kilka pytań.

    • Do Zbuntowany pisze:

      Szanowny Panie. Informacje o spotkaniu z minister Anną Zalewska były w postaci plakatów rozwieszonych w mieście Jawor, co prawda nagminnie zrywanych. Były również informacje udostępnione na portalach społecznościowych, do których jak widać dostęp Pan ma. Była również informacja w Radiu Plus, więc proszę nie pisać że tylko, jak to Pan określił,, działała poczta pantoflowa,,. Gdyby Pan tak naprawdę chciał, to uczestniczył by Pan w spotkaniu, bo doskonale Pan o nim wiedział. Niestety, ale jak ktoś chce się czepia to zawsze pretekst znajdzie. Pozdrawiam serdecznie mimo wszystko

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..