Mieszkańcy głosowali, potrzebujący dostali (WIDEO)

Artykuły gospodarstwa domowego o wartości 10 tys. zł trafiły dziś do Legnicy. To nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w dolnośląskim etapie konkursu Świeć się z Energą. Sprzęt otrzymają placówki zarządzane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Uroczyste przekazanie urządzeń zorganizowano w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Grabskiego w Legnicy. Ufundował je energetyczny potentat za najpiękniej świątecznie oświetlone miasto województwa dolnośląskiego. Magdalena Woźniak z Grupy Energa przypomina, że spółka konkurs organizowała po raz dziewiąty, a Legnica wygrała już pięć razy.

Okazuje się, że mieszkańcy metropolii nie są zbyt mobilni, stąd w iluminacyjnym konkursie zwyciężają zwykle miasta średniej wielkości. Energa docenia siłę lokalnych społeczności, co cieszy szczególnie cieszy władze Legnicy.

Artykuły gospodarstwa domowego, ufundowane przez gdańską spółkę, do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej trafią już po raz drugi. Poprzednio również były to urządzenia wykorzystywane głównie w kuchni.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zwycięskie miasto z zdanego województwa otrzymuje sprzęt elektryczny. Warunkiem otrzymania nagrody jest przekazanie jej na cele społeczne.

.

Dodaj komentarz