Opublikowany: czw, Kwi 18th, 2019

Mieszkańcy ewakuowani z płonącego bloku (FOTO)

Cztery osoby wymagały pomocy medycznej w wyniku pożaru, jaki wybuchł w bloku przy ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, potem ogarnął też kolejne, powyżej. Poważnie uszkodzona też została elewacja budynku. 

Pożar został zauważony tuż po południu. Na miejsce przyjechało kilka zastępów straży pożarnej.

– Strażacy zastali pożar intensywnie rozwinięty – powiedział nam Piotr Woźniakiewicz z KP PSP w Polkowicach. – W mieszkaniu na pierwszym piętrze wypadły okna, pożar jak gdyby przeszedł do mieszkania piętro wyżej. Z budynku ewakuowano czterech mieszkańców. Te osoby zostały przekazane służbom medycznym, które udzieliły im pomocy.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili wszystkie mieszkania w tej części bloku. Na miejscu był burmistrz gminy. Rozmawiał ze służbami ratowniczymi i mieszkańcami.

– Już jestem po rozmowie z mieszkanką mieszkania, w którym pierwotnie pojawił się ogień, rozmawialiśmy o możliwości zapewnienia miejsca zastępczego oraz objęciem opieką tych wszystkich rodzin, które w jakikolwiek sposób ucierpiały w tym pożarze – mówił burmistrz Łukasz Puźniecki.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Ustalą to specjalnie powołane służby.

 

Fot. Jakub Fąferek/UR

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick pisze:

    Ale fotografia widać robiona byle jak, a wystarczyło trochę w prawo się przesunąć.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..