Opublikowany: nie, Mar 10th, 2019

Na kilka miesięcy zamkną przejazd kolejowy

Przejazd kolejowy na Starym Lubinie ponownie zostanie zamknięty i to na kilka miesięcy. Choć robotnicy już go remontowali, to tym razem trzeba ustabilizować podłoże.

Przejazd na Starym Lubinie będzie zamknięty od 18 marca do 20 czerwca. Wykryto znaczne osłabienie podłoża w obrębie stacji Lubin Górniczy, trzeba je więc ustabilizować. Robotnicy muszą wyeliminować negatywny wpływ warunków gruntowych oraz uszkodzeń powstałych na skutek szkód górniczych.

– Zamknięcie przejazdu w tak wydłużonym czasie podyktowane jest założoną technologią robót związaną z wykonaniem chemicznej stabilizacji podłoża na całej równi stacyjnej oraz usunięciem kolizji teletechnicznych zlokalizowanych w tym przejeździe – informuje Piotr Wałowski, kierownik budowy z firmy Torpol, która wykonuje modernizację linii kolejowej nr 289 na zlecenie PKP PLK.

Kierowcy powinni korzystać teraz z objazdu ulicami Kolejową i Chocianowską. Natomiast piesi będą mogli przejść przez przejazd.

Prace na przejeździe na Starym Lubinie prowadzone są w związku z modernizacją linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów. To największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku. Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Ważnym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/godz. towarowy do 80 km/h. Dzięki inwestycji PLK powstanie możliwość uruchomienia dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..