Opublikowany: pon, Cze 29th, 2020

Miejskie atrakcje na wakacje

Szermierka, zajęcia na basenie czy warsztaty przyrodnicze? A może zajęcia o tematyce historycznej? Dzięki bogatej ofercie lubińskich ośrodków kultury i rekreacji, młodym mieszkańcom Lubina przez najbliższe dwa miesiące nie grozi nuda. Atrakcji jest mnóstwo i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Centrum Edukacji Przyrodniczej przygotowuje, akcję „Wakacje” w ostatnich tygodniach lipca i sierpnia, natomiast aktualnie także bezpłatne warsztaty w Parku Wrocławskim. Mogą w nich wziąć udział miłośnicy przyrody, w wieku od 6 do 10 lat, którzy podczas zajęć poznają tajniki pracy pszczelarza, ornitologa, paleontologa, a także ogrodnika czy opiekuna zwierząt gospodarskich. 

– Działamy tak, jak co roku, oczywiście z ograniczeniami związanymi z koronawirusem. W pierwszych tygodniach lipca i sierpnia zapraszamy na zajęcia z cyklu Letni Szlak Badacza Przyrody. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, zapisujemy na każdy dzień oddzielnie, dlatego warto śledzić bieżące informacje na naszym profilu na Facebooku  – mówi Agata Bończak, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie.

Muzeum Historyczne przygotowało ofertę dla całych rodzin. Wśród atrakcji, wystawy w Parku Leśnym takie jak: „Bitwa o Anglię”, „Okupacja sowiecka”oraz „Wielka Wojna”. Przez całe wakacje można także korzystać z licznych atrakcji Parku Linowego – m.in. otwartego w tym roku balans parku dla młodszych dzieci czy dużej, interaktywnej piaskownicy. W sierpniu w Muzeum Historycznym odbędą się warsztaty pod nazwą „Wakacje w Muzeum”, zapisy ruszą końcem lipca. Także w drugim miesiącu wakacji, w Parku Leśnym, planowana jest impreza z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie jak co roku zorganizował półkolonie letnie. Na tym jednak nie kończy się oferta lubińskiego MDK-u.

– Oprócz zajęć półkolonijnych, mamy jeszcze w swojej ofercie zajęcia sportowe oraz warsztaty gitarowe czy wokalne dla wszystkich chętnych, którzy się na nie zapisali –  mówi Marek Urbanowski, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie.

CK “Muza” przez cały lipiec zaprasza na wakacyjne środy. Zajęcia są dedykowane dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. W ofercie dla najmłodszych są także cotygodniowe projekcje filmów animowanym w kinie Centrum Kultury “Muza”. Mnóstwo atrakcji zaplanowało też Regionalne Centrum Sportu w ramach akcji „Lato”. 

– Zapraszamy na naszą stronę, tam jest pełna rozpiska wszystkich dwudziestu siedmiu imprez, które w tym roku się odbędą. Zajęcia obejmują trzynaście dyscyplin sportowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Sandra Trzeciak z Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Zajęcia proponowane przez wszystkich organizatorów odbędą się w mniejszych niż zwykle grupach i z zachowaniem zalecanych środków ostrożności. Na niektóre z nich trzeba zapisać się wcześniej , inne będą ogólnodostępne. Więcej szczegółów dotyczących oferty wakacyjnej, można poznać na stronach internetowych poszczególnych organizatorów.

SIL/fot.RCS, CEP Lubin

Więcej szczegółów w materiale wideo:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..