Miedziowe wygrały po wielkich emocjach!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rozegrały pierwszy mecz w 2020 roku. Lubinianki na niezwykle ciężkim terenie w Koszalinie wygrały po rzutach karnych z miejscowymi Młynami Stoisław. Lubinianki w pierwszym meczu po przerwie pokazały się z dobrej strony, a do wygranej za trzy punkty zabrakło bardzo niewiele.

W pierwszym meczu po przerwie na parkiecie zobaczyliśmy Małgorzatę Mączkę, która wróciła do gry po groźnej kontuzji i długiej rekonwalescencji. W Koszalinie rozgrywająca Metraco Zagłębia zagrała naprzeciw swojej siostrze Annie, a rywalkom rzuciła dwie bramki.

Lubinianki udały się na trudny teren do Koszalina z jasnym celem – zdobycia trzech punktów. Miejscowy zespół od początku pokazał, że nie zamierza składać broni i również chce walczyć o pełną pulę. Koszalinianki bardzo dobrze radziły sobie w pierwszym kwadransie, kiedy cały czas były na prowadzeniu. Od momentu 7:9 Miedziowe wrzuciły piąty bieg i zaczęły odrabiać straty. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej poprawiły obronę, a ich skuteczna gra w ofensywie sprawiła, że do przerwy prowadziły różnicą trzech trafień.

Od początku drugiej połowy lepiej prezentowały się lubinianki, które szybko powiększyły przewagę z pierwszej części spotkania. Ta utrzymywała się na poziomie 4-5 bramek, a kwadrans przed końcem, po bramce Darii Zawistowskiej wynosiła już sześć trafień – 25:19. I kiedy wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie, do głosy doszły miejscowe szczypiornistki. Młyny Stoisław odrobiły straty – 54. minucie remis swojej drużynie dała Paula Mazurek. Ostatnie fragmenty spotkania oznaczały olbrzymie emocje, a wynik wciąż był sprawą otwartą. Ważne bramki rzuciła Agata Wasiak i Kinga Grzyb, jednak akcję na remis miały koszalinianki. W ostatnim rzucie meczu do rzutów karnych doprowadziła Hanna Rycharska.

Młyny Stoisław Koszalin doprowadziły do remisu w samej końcówce, jednak w serii rzutów karnych lepsze było Metraco Zagłębie Lubin. Miedziowe rzucały bezbłędnie i wracają z Koszalina z dwoma punktami.

Młyny Stoisław Koszalin – Metraco Zagłębie Lubin 32:32 (12:15) k. 2:4

Młyny Stoisław: Sach, Prudzienica, Filończuk – Han, Urbaniak 2, Mazurek 3, Mączka Anna 4, Tracz, Volovnyk 6, Rycharska 4, Nowicka, Borysławska, Tomczyk, Andriichuk 7, Smolinh 6.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 4, Mączka 2, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 3, Górna 4, Ważna 4, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas 5, Pielesz 2.