Miedziowe na różowo w szczytnym celu

Z okazji Różowego Października piłkarki ręczne Zagłębia Lubin dołączyły do akcji, promującej profilaktykę i czujność onkologiczną oraz rzetelną wiedzę w tym zakresie. W meczu przeciwko Młynom Stoisław Koszalin mistrzynie Polski wyszły na prezentację w różowych koszulkach ze wstążką.

Różowa Wstążka i Kampania na rzecz Walki z Rakiem Piersi są symbolami edukacji, nadziei i solidarności milionów osób z całego świata dotkniętych tą chorobą. Wstążka pojawiła się podczas piątkowych meczów na parkiecie hali Regionalnego Centrum Sportowego oraz na różowych koszulkach piłkarek ręcznych Zagłębia podczas przedmeczowej prezentacji.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W ramach kampanii, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

– Dołączyliśmy do tej ważnej akcji, gdyż październik jest takim miesiącem, gdzie to widać, że kobiety walczą z rakiem piersi, a nie musi do tego dochodzić kiedy będziemy edukować i uświadamiać, że należy się badać. Wcześni wykryty nowotwór daje szanse na zapobieganie rozwojowi zaawansowanego nowotworu. Dziewczyny, badajcie się! – zachęca Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Do akcji dołączyli również piłkarze ręczni Zagłębia, którzy pod hasłem „Jesteś Ważna” zachęcali kobiety do profilaktycznego badania się. Już w listopadzie Miedziowi kolejny raz wezmą udział w akcji „Movember”, która polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn.

Dodaj komentarz