Miedź rozbita w Legnicy! Bozić antybohaterem

Początku rywalizacji Lotto Ekstraklasy w 2019 roku dobrze nie będzie wspominać Miedź Legnica. Podopieczni Dominika Nowaka przegrali na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 0:3. Antybohaterem rywalizacji okazał się kapitan legniczan Tomislav Bozić, który nie dość, że popełnił błędy przy dwóch bramkach to jeszcze musiał opuścić boisko po otrzymaniu czerwonej kartki.

Miedź przed początkiem ligowych zmagań w 2019 roku liczyła, że uda jej się pozytywnie rozpocząć rywalizację. Rzeczywistość okazała się zdecydowanie inna, ponieważ goście już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doszło do nieporozumienia pomiędzy Boziciem a Kanibolotskym, który wykorzystał Mitrović. Zawodnik Jagielloni wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą goście prowadzili dwiema bramkami. W polu karnym faulował Bozić, a sędzia nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na wapno. Z jedenastu metrów nie pomylił się Guilherme i białostocczanie prowadzili już 2:0. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się w 65. minucie, gdy czerwoną kartkę otrzymał kapitan Miedzi. Bozić przerwał perfekcyjnie wyprowadzaną kontrę Jagielloni i pożegnał się z boiskiem. Grę w przewadze potrafili wykorzystać goście i w 74. minucie podwyższyli wynik meczu. Trzecią, a zarazem ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Novikovas.

Legniczanie fatalnie rozpoczęli wiosenne granie w Lotto Ekstraklasie, a teraz przed nimi kolejne ciężkie zadanie. Za tydzień udadzą się do Lubina na Derby Zagłębia Miedziowego.

Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0)
Bramki: Mitrović (15 min), Guilherme (45 min – rzut karny), Novikovas (74 min)

MIEDŹ: Kanibolotsky – Zieliński (70. Musa), Bozić, Osyra, Miljković, Augustyniak (46. Fernandez), Camara, Santana Cabrera, Ojamaa (66. Roman), Forsell, Piasecki

JAGIELLONIA: Sandomierski – Arsenic, Runje, Mitrović, Guilherme, Pospisil (66. Kwiecień), Romanczuk, Poletanovic (80. Savković), Kostal, Klimala (68. Scepovic), Novikovas