Miasto znów szuka firmy, która wyremontuje Teatr Letni

Władze Legnicy postanowiły podzielić remont Teatru Letniego na dwa etapy i właśnie ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego z nich. Na oferty zainteresowanych firm w ratuszu czekają do 3 października.

To drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu Teatru Letniego. Przypomnijmy, że w lipcu z zaproszenia urzędników skorzystały dwie firmy, ale oferty znacznie przewyższały ich kalkulacje. W budżecie zarezerwowano na ten cel ok. 19 mln zł, tymczasem potencjalni wykonawcy zażądali 29,9 i 37,5 mln.

Władze miasta postanowiły podzielić zadanie na dwa etapy. Pierwszy, nie obejmujący rozbudowy, wykona firma, która wygra ogłoszony właśnie przetarg. Czym zajmie się wykonawca? Na liście prac znalazła się m.in. przebudowa, prace adaptacyjne, wraz z budową chodników czy przebudową drogi. Wszystko to ma w przyszłości służyć Centrum Kultury i Nauki Witelona.

– Docelowo CKiN Witelona będzie nowocześnie wyposażony, np. w wyświetlacz kulisty, lunety, interaktywne eksponaty z zakresu mechaniki, robotyki, astronomii oraz fizyki, repliki statków kosmicznych, infokioski, drukarki 3d, produkty multimedialne i inne. Powstaną sale: wystawowa, filmowa, muzyczna i teatralna – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Działalność Centrum w budynku, gdzie niegdyś mieścił się Dom Strzelców, a później Dom Koncertowy oraz Teatr Letni, ma nawiązywać do tradycji miejsca, które było miejscem spotkań i ośrodkiem aktywności mieszkańców.

– Centrum będzie promowało wśród młodzieży kierunki kształcenia, ważne dla rozwoju miasta i regionu oraz edukować odwiedzających z zakresu najnowszych osiągnięć nauki i techniki – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Placówka ma być również miejscem łączącym kulturę, naukę i edukację. Miejscem spotkań ludzi o innowacyjnym i twórczym spojrzeniu na świat, także ludzi nauki i biznesu – dodaje włodarz nadkaczawskiego miasta.

W ratuszu zapowiadają, że ekspozycje prezentowane w Centrum będą stale zmieniane. Placówka ma współpracować z uczelniami, np. PWSZ, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz firmami i przedsiębiorcami – zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku. Termin zakończenia prac to rok 2021.

Dodaj komentarz

*

code