Miasto zaciska pasa (WIDEO)

Raczej nie dziwi już, że w najbliższym czasie rachunki za prąd wzrosną. Dotkliwie przekonuje się właśnie o tym miasto Legnica. Za znacznie mniejsze niż przed rokiem zamówienie na energię elektryczną trzeba zapłacić cztery razy więcej. Poszukiwania dystrybutora trwają, podobnie jak szeroko zakrojone plany zaoszczędzenia na tegorocznym oświetlaniu miasta.

Ogłaszając przetarg na dostawę prądu dla Legnicy urzędnicy zaznaczyli, że zużycie będzie znacznie mniejsze niż przed rokiem. Oszczędnościowy plan na niewiele się jednak nie dał, bo jedyna oferta aż czterokrotnie przerosła budżetowe możliwości. Niebawem przetarg zostanie zatem unieważniony.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku za blisko 14 mln kilowatogodzin Legnica zapłaciła 8,5 mln. W tym, za niespełna 11,5 mln jednostek – ponad 32 mln zł. Co dalej? Czas pokaże. Pomóc rozświetlać Legnicę muszą oszczędności. Tę są podobno szacowane. Pewne natomiast, że w miejskim skarbcu zostaną pieniądze przewidziane na doroczne świąteczne iluminacje.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Jak usłyszeliśmy, „coś symbolicznego” to choinka, która stanie w sercu miasta. Mizernie, jeśli wziąć pod uwagę choćby jeleniogórski festiwal światła. Zdecydowanie optymistycznie, gdy pomyślimy o przyszłorocznych rachunkach za prąd.

Dodaj komentarz