Miasto ogłasza sukces w walce z nieuczciwymi firmami

Trwało to dziewięć miesięcy, ale walka zakończyła się sukcesem – triumfują legniccy urzędnicy, przekonując, że żaden z legnickich hoteli czy restauracji nie udostępnia już swoich sal organizatorom nieuczciwych pokazów handlowych i psedobadań medycznych.

Rzecznik konsumentów zaznacza, że sukces rodził się 9 miesięcy i wymagał licznych działań. W marcu ruszyła akcja przeciwko firmom organizującym nieuczciwe pokazy handlowe i pseudobadania medyczne w Legnicy, na które zwykle dawali się nabrać seniorzy. Odpowiedź miejscowych hotelarzy i restauratorów napawała optymizmem. Wielu z nich niemal od razu zrezygnowało z wynajmowania sal na ten cel, za co zostali nagrodzeni tytułem “Miejsca przyjaznego dla konsumenta”.

– Akcji patronowali: prezydent Tadeusz Krzakowski, starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Przyłączył się do niej także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Być może to właśnie pomoc duchownych sprawiła, że akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Podczas mszy świętych w niemal 240 parafiach, zrzeszających ok. 760 tys. wiernych, księża odczytali apel rzecznika. Odzew? Ostatnie już legnickie firmy zapowiedziały, że nie będą wynajmować lokali na nieuczciwe prezentacje.

– Legniccy przedsiębiorcy jako pierwsi w kraju podjęli tak zdecydowane kroki w walce z nieuczciwymi pokazami – zapewnia Tomasz Strojek.

Rzecznik zaznacza, że na dziś nieetyczne prezentacje w Legnicy już się nie odbywają. I dziękuje władzom miasta, powiatu oraz diecezji, a w szczególności mieszkańcom. Zakończenie akcji nazywa “wspólnym sukcesem legniczan”.

Dodaj komentarz

*

code