Opublikowany: śr, Mar 25th, 2020

Miasta ograniczają komunikację publiczną

W miastach naszego regionu doszło do drastycznych zmian w rozkładzie jazdy przewoźników. Od dziś autobusy kursujące po Legnicy zabierają przynajmniej o połowię mniej pasażerów niż dotychczas. Z kolei w Lubinie już za kilka dni będą wyjeżdżać na ulice tylko w wyznaczonych godzinach.

Okrojone rozkłady jazdy w poszczególnych miastach naszego regionu to dla mieszkańców żadna nowość. Na ten ruch przewoźnicy zdecydowali się już jakiś czas temu, chcąc zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dziś, w odpowiedzi na zalcenia ministra zdrowia, nadszedł czas na kolejne decyzje.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy już zdążyło wprowadzić zmiany, informując, że od dziś liczba miejsc dostępnych dla pasażerów zmniejsza się o połowę. Decyzję uzupełnia apel do mieszkańców, by ograniczyli podróżowanie autobusami do absolutnego minimum, o ile to możliwe.

– Obecnie priorytet stanowi sprawny dowóz do pracy i do domu pracowników legnickich firm. Zwiększyliśmy ilość kursów autobusów na najbardziej obciążonych liniach. Więcej ich będzie na liniach nr 3, 4, 18 i 26, obsługujących m.in. transport do strefy ekonomicznej – wylicza Zdzisław Bakinowski, prezes MPK w Legnicy.

Przewoźnik dodaje, że w jego autobusach może przebywać jednocześnie tylu pasażerów, ilu w sumie zajęłoby połowę miejsc siedzących. Siedzenia, które zostały wyłączone z użytku zostały oznaczone żółto-czarną taśmą.

W Lubinie duże zmiany czekają pasażerów od najbliższej soboty, 28 bm. Autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich będą kursować tylko do godz. 9 rano. Na ulice wrócą na trzy godziny – od godz. 14 do 17. Przewoźnik zaznacza, że każdy kurs rozpoczynający się przed godz. 9 czy 17 zostanie zrealizowany do przystanku końcowego. Z kolei autobusy linii 100, 101, 102, 103, 104, 105, 110, 112 i 113, które dojadą do przystanku końcowego poza miastem przed godziną 9 i przed godziną 17 wykonają pełny kurs powrotny po tych godzinach. Warto przypomnieć, że od 21 bm. linie 111, 121 i 131 nie kursują.

Na wytyczne resortu zdrowia wynikające z ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa reagują przewoźnicy w kolejnych miastach. Zmian możemy się zatem spodziewać w całym regionie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..