Miała blisko 3 promile i pod opieką dziecko

Przewracała się na ulicy, a pod opieką miała 5-letnią córeczkę. 37-latka z Lubina została zatrzymana na jednej z ulic miasta, podczas „spaceru” z dzieckiem. We krwi miała trzy promile.

Miała problemy z utrzymaniem równowagi, przewracała się idąc ulicą – to wzbudziło niepokój policjantki. Pijana kobieta szła bowiem z kilkuletnią dziewczynką. Było po godzinie 22, gdy funkcjonariuszka będąc już po służbie, zauważyła matkę i córkę w pobliżu ruchliwej ulicy.

– O całej sytuacji policjantka natychmiast poinformowała oficera dyżurnego i do czasu przyjazdu patrolu zaopiekowała się 5-latką. Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani funkcjonariusze wydziału prewencji. Od matki dziecka czuć było silną woń alkoholu, miała trudności z utrzymaniem się na nogach, a jej mowa była bełkotliwa. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kobiety okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Dziewczynka najpierw została zbadana przez lekarza, a potem trafiła pod opiekę babci. Matka dziecka usłyszała zarzuty i stanie przed sądem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

*

code