Miał tylko zadzwonić, a uciekł z telefonem

Do takiej sytuacji doszło na placu przed jednym z polkowickich marketów, gdzie spotkało się dwóch znajomych.

– W rozmowie uczestniczył jeszcze 36-latek, który był znany jedynie jednej ze stron – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Jak ustalili funkcjonariusze, po piętnastu minutach rozmowy 36-latek nagle poprosił o przysługę dopiero co poznanego rozmówcę. Chciał zadzwonić z jego telefonu.

Nie podejrzewając podstępu, 43-latek podał mu swój telefon.

– Chwilę później, nadal rozmawiający mężczyźni, ku swojemu zaskoczeniu, obserwowali jak 36-latek oddala się z wartym 1500 złotych telefonem, po czym zaczyna biec i znika – dodaje Przemysław Rybikowski.

Policjanci ustalili, gdzie podejrzewany w tej sprawie 36-latek będzie w danym momencie przebywał, obserwowali wytypowane miejsce i ostatecznie zatrzymali sprawcę przywłaszczenia telefonu. Co więcej, w etui aparatu znajdowały się też dokumenty: dowód osobisty i karta bankomatowa pokrzywdzonego mężczyzny.

36-letni polkowiczanin odpowie za przywłaszczenie telefonu komórkowego i dokumentów. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..