Mężczyzna podpalony koło Przemkowa nie żyje. Śledztwo trwa

Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo „w sprawie dokonania w dniu 25 sierpnia 2019 roku pod Przemkowem ciężkich obrażeń ciała u mężczyzny spowodowanych poparzeniem”. Ofiara zmarła w szpitalu na początku września.

– W toku śledztwa prokurator przedstawił zarzut popełnienia wyżej przytoczonego przestępstwa Marcinowi M. – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Wobec tego podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Ponadto, w śledztwie tym prokurator przedstawił drugiej osobie, Edwardowi P., zarzut nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu mężczyźnie, choć ten „znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Wobec tego podejrzanego także zastosowano policyjny dozór. Ofiara tego zdarzenia zmarła 5 września w szpitalu.

– Przeprowadzona została przez biegłego z zakresu medycyny sądowej sekcja zwłok zmarłego pokrzywdzonego – dodaje Lidia Tkaczyszyn. – Śledztwo jest w toku.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w niedzielę, 25 sierpnia, koło wsi Karpie, gmina Przemków. Strażacy zostali wezwani do pożaru samosiejek, a na miejscu znaleźli też dwie poparzone osoby. Stan 20-latka był bardzo poważny, został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do lubińskiego szpitala. Drugi z poszkodowanych, w wieku 36 lat, miał lekkie oparzenia nogi. Wtedy został zatrzymany przez policjantów do wyjaśnienia.

Fot. UR

Wyświetlonych 11 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. John pisze:

  Wszyscy w Przemkowie wiedza ze to Maja podpalił chłopaka…wcześniej podpalal drzwi ludzia na osiedlu. Bezprawie totalne.

 2. Osiedlowy pisze:

  Że nie ma bata na tego gościa. Jeden menel rozrabia przez długi czas i dalej chodzi po osiedlu i udaje cwaniaczka

 3. Czarni pisze:

  to jest dramat…
  jak taka osoba może chodzić bez karnie po osiedlu i mieć tylko dozór policji…
  długo nie trzeba będzie czekać i znowu stanie się tragedia…

 4. Nick... pisze:

  Nie mogę tego zrozumieć dlaczego on ma tylko dozór .. każdy przemkowianin wie kto to zrobił .. ten człowiek robi co chce podpalił juz dwa razy drzwi wejściowe do mieszkan o kradzieżach słyszy się nie raz a on tylko się śmieje że nic mu nie zrobią a teraz taka tragedia z Przemkiem … Kpina gdzie jest sprawiedliwość ..

 5. Nick... pisze:

  To jest kpina, że osoby podejrzane o taki czyn ze skutkiem śmiertelnym, mają tylko dozór policyjny. Takie rzeczy tylko w naszym powiecie. Brak prawdziwej policji, mamy tylko drogówkę, ponieważ przestępcy czują się bezkarnie. Straciliśmy wiarę,jeśli chodzi o policję w Przemkowie, przestępczość rośnie, a przestępcy rosną w siłę, ponieważ są bezkarni.

 6. Optyk pisze:

  Pewnie jest frajerem i sprzedaje

 7. Nick... pisze:

  Wszyscy wiedzą a nikt z tym nic nie robił jak do tej pory.

 8. Co się dzieje w tym kraju..

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..