Opublikowany: śr, Kwi 1st, 2020

Metraco Zagłębie bez Klaudii Pielesz. Kolejne odejścia

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin, Klaudia Pielesz odchodzi z naszego klubu. W barwach Miedziowych od nowego sezonu nie zagrają także Agata Wasiak i Marketa Hurychova.

Klaudia Pielesz przyszła dla Metraco Zagłębia przed sezonem 2017/2018 z zespołu niemieckiej Bundesligi, Frisch Auf Göppingen. Przez większość swojej kariery była związana z Miedziowym klubem, w którym grała w latach 2007-2014, zdobywając mistrzostwo Polski w 2011 roku, a także cztery tytuły wicemistrzowskie, brązowy medal oraz Puchar Polski. Do tego dorobku dołożyła kolejne trzy srebrne medale, a także Puchary Polski – Gra w Zagłębiu Lubin była dla mnie wspaniałą sprawą. Z klubem przeżyłam wiele wspaniałych chwil, a złota z 2011 roku nie zapomnę nigdy. Przez tyle lat zapamiętam nie tylko te piękne sportowe momenty, ale również ludzi, których dane mi było poznać – wielu przyjaciół, którym dziękuję za to, że byli przy mnie w tych trudniejszych momentach – mówi Klaudia Pielesz.

Agata Wasiak do Miedziowych trafiła jako liderka klasyfikacji strzelczyń pierwszej ligi. Do Metraco Zagłębia dołączyła przed sezonem 2017/2018. W tym czasie zdobyła z klubem trzy srebrne medale i Puchar Polski. W Zagłębiu grała na rozegraniu i na kole.

Marketa Hurychova do Lubina trafiła z zespołu czesko-słowackiej MOL Ligi – DHK Zora Olomouc, gdzie była wyróżniająca się zawodniczką. Reprezentantka Czech do Metraco Zagłębia Lubin przed sezonem 2019/2020. Z klubem zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..