Opublikowany: czw, Paź 10th, 2019

Mercedes wyszkoli kadry w Legnicy

Fot. Paweł Pawlucy

W Zespole Szkół Samochodowych powstaną klasy o profilach związanych z budową silników i baterii do samochodów elektrycznych. List intencyjny w tej sprawie podpisali już: prezes Mercedesa Andreas Schenkel, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski i dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

– Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Legnicą w dziedzinie szkolnictwa zawodowego – podkreśla prezes firmy dr Andreas Schenkel. – Wspólnie z miastem przygotowujemy się do tego już od dwóch lat.

– To wielka szansa dla naszych uczniów, którzy odpowiednio wyszkoleni w przyszłości mogą liczyć na pracę w Mercedesie, działającym w bliskim sąsiedztwie Legnicy – dodaje dyrektor ZSS Grzegorz Gargaś.

Jak zapowiadają przedstawiciele zainteresowanych stron, kolejnym krokiem będzie podpisanie wiążącego, trójstronnego porozumienia między partnerami. Ma ono dotyczyć uruchomienia klasy patronackiej, szkolącej uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2, działającej w legnickim Zespole Szkół Samochodowych, w dziedzinie budowy silników i baterii napędzających samochody.

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz jest zlokalizowana w położonym kilkanaście kilometrów od Legnicy Jaworze. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a już obecnie zakład produkuje pierwsze, przeznaczone jeszcze do testowania silniki dla samochodów osobowych Mercedes-Benz. Testy wypadają bardzo pomyślnie. Firma zatrudnia już ponad 600 osób, a zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie.

Do 2022 roku koncern planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa i zaoferuje klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym – i to w każdym segmencie. Akumulatory do tych pojazdów, zarówno hybrydowych, jak i czysto elektrycznych, będą produkowane m.in. właśnie tutaj.

Fabryka baterii elektrycznych jest drugą już inwestycją Mercedesa w Polsce. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie dwulitrowych, czterocylindrowych silników do pojazdów konwencjonalnych. W obu inwestycjach będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..