Opublikowany: czw, Gru 5th, 2019

Mercedes z trzema nagrodami

W 8. edycji konkursu Fabryka Roku fabryka Mercedesa w Jaworze zwyciężyła w trzech kategoriach. Magazyny Inżynieria i Utrzymanie Ruchu oraz Controli Engineering Polska przyznały jej nagrody: Innowacyjna Fabryka, Najlepsza fabryka w branży motoryzacyjnej oraz Zielona Fabryka.

Ostatnim z wyróżnień Mercedes-Benz podzielił się z fabryką Famed Żywiec. Konkurs ma promować zakłady produkcyjne, które są liderami wprowadzania najnowocześniejszych rozwiązań i technologii w Polsce, m.in. w obszarach automatyzacji produkcji, utrzymania ruchu, systemów IT wspomagających produkcję, Przemysł 4.0 i ekologii.

– Nagrody dla naszej fabryki to dowód na to, że można w Polsce zbudować fabrykę opartą na najwyższych światowych standardach. Postawiliśmy na technologie, które optymalizują efektywność operacyjną, a równocześnie pozwalają zachować jakość produktu, bezpieczeństwo pracowników i są przyjazne dla środowiska, czyli neutralne pod względem emisji CO2. Fabryka w Jaworze jest pierwszą w sieci produkcji Mercedes-Benz, i pierwszą Polsce, napędzaną w całości energią odnawialną – komentuje Ewa Łabno-Falęcka, odbierając nagrody podczas uroczystej gali.

W tegorocznej edycji konkursu Fabryka Roku rywalizowało 60 fabryk, które jurorzy oceniali w 18 kategoriach. Wyniki poznaliśmy podczas uroczystej gali w Warszawie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..