LUBIN. Mecz kontrolny dla Chrobrego Głogów

W rozegranym spotkaniu kontrolnym, podopieczni Piotra Stokowca ulegli Chrobremu Głogów 2:3 (1:2). Gole dla Zagłębia zdobywali Adrian Rakowski i Arkadiusz Woźniak.

IMG_9201Pojedynek sparingowy bardzo dobrze zaczęła ekipa Piotra Stokowca. Już w 5. minucie meczu po błędzie obrony gości, Zagłębie wygrywało 1:0. Strzelcem bramki był Adrian Rakowski. Niestety dla gospodarzy, w 21. minucie pojedynku, Dominik Hładun zatrzymał nieprzepisowo napastnika Głogowa, i sędzia wskazał wapno. Maciej Górski doprowadził do remisu. W późniejszym etapie gry, gospodarze nie stwarzali zbyt wielu akcji podbramkowych. Za to ekipa Ireneusza Mamrota do przerwy osiągnęła prowadzenie 1:2. W 45. minucie, praktycznie do pustej bramki, piłkę strzelił Bartosz Machaj. W drugiej połowie w 70. minucie spotkania, przyjezdni wygrywali już 3:1. Bramkę zdobył Dominik Kościelniak. Miedziowi w końcówce przycisnęli rywali i zdołali w 84. minucie zniwelować straty, zdobywają gola na 2:3. Ostatecznie sparing wygrali głogowianie.

Dla zespołu Piotra Stokowca był to drugi mecz w ramach przygotowań do ligi. W najbliższy piątek drużyna wyleci do Turcji na dwutygodniowy obóz.

– Jesteśmy na pewnym etapie budowania formy. Sprawdzamy zawodników i dajemy szansę innym. Dobry i owocny sparing. Obie ekipy chciały grać w piłkę. Na pewno dobry materiał szkoleniowy do tego, aby grać lepiej i skuteczniej, a także nie popełniając tylu prostych błędów. Nic nie dzieje się natychmiast. Fajnie, że udaje się realizować nasz program bez kontuzji. Niektórzy wracają do nas, ale przykładowo runda będzie bez Vlasko. Generalnie założenia schodziły na dalszy plan. Mikrocykl chcieliśmy zakończyć meczem i się udało – puentuje sparing Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Zagłębie Lubin 2:3 Chrobry Głogów

Bramki: Adrian Rakowski 5, Arkadiusz Woźniak 84 (k) – Maciej Górski 21 (k), Bartosz Machaj 45, Dominik Kościelniak 70

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Damian Zbozień (46 Eryk Sobków, 75 Sebastian Bonecki), Maciej Dąbrowski (46 Ľubomír Guldan), Jarosław Jach (46 Jarosław Kubicki), Jakub Tosik (46 Đorđe Čotra, 80 Karol Żmijewski) – Krzysztof Janus (46 Konrad Andrzejczak), Jiří Kladrubský (75 Maciej Kowalski-Haberek), Adrian Rakowski (46 Paweł Żyra), Filip Jagiełło (46 Łukasz Piątek), Łukasz Janoszka (34 Karol Żmijewski, 46 Adrian Błąd) – Krzysztof Piątek (46 Arkadiusz Woźniak).

Chrobry Głogów: (skład wyjściowy) Karol Szymański – Michał Ilków-Gołąb, Michał Czekaj, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec – Damian Sędziak, Patryk Malinowski, Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Bartosz Machaj – Maciej Górski.