MĘCINKA. Od wakacji szykują się oszczędności

IMG_6277Ekologiczne wyrzucanie śmieci jest nie tylko dobrym nawykiem, ale również sporą oszczędnością,  szczególnie dla licznej rodziny. Wraz z początkiem wakacji, opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zmieni się na korzyść mieszkańców. Ci, którzy dzielą śmieci na plastik, szkło i papier, poczują ulgę dla portfela.

Systematyczna segregacja może się nam opłacić. Okazuje się bowiem, że różnica w cenie jest znacząca. Za wyrzucanie zbiorczo śmieci w jednym worku, trzeba będzie zapłacić 18zł za każdą osobę w gospodarstwie domowym. Tymczasem, wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników, od 1 lipca opłata spada z 11,30 zł na 9zł od osoby miesięcznie.

– Wykonaliśmy analizę finansową, w której wzięliśmy pod uwagę koszty związane z gospodarowaniem odpadów komunalnych za rok 2013 – 2014 a uzyskanymi przychodami. W związku z tym, iż gmina nie może zarabiać na odpadach, obniżyliśmy opłaty za ich selekcję – mówi Jacek Oksiński z wydziału infrastruktury i środowiska, Urzędu Gminy w Męcince.

Warunkiem obniżenia kwoty za segregację, jest złożenie nowej deklaracji przez właścicieli nieruchomości do dnia 1 lipca w Urzędzie Gminy Męcinka.

– Na chwilę obecną zgłosiło się już ponad 60% mieszkańców naszej gminy. Muszę przyznać, że idzie to dość prężnie – dodaje Jacek Oksiński.

ER/SZAT

Dodaj komentarz