Z MDK-u do Centrum Działań Twórczych (WIDEO)

Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie do końca roku zakończy swoją działalność. Część kadry pracowniczej zatrudnienie znajdzie w Centrum Działań Twórczych. To tam również będą odbywać się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji placówki radni powiatowi podjęli podczas dzisiejszej sesji.

Uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury radni przyjęli przy 12 głosach za i czterech sprzeciwu. Cztery osoby wstrzymały się od głosu.

– Działalność młodzieżowego jest ograniczona w pewnym sensie, z tego względu, że jako placówka oświatowa nie może pozyskiwać środków zewnętrznych. Mało tego jest nastawiona na szkolenie, na zajęcia tylko dla dzieci i młodzieży. Natomiast my widzielibyśmy to szerzej, zarówno dla dorosłych jak i rencistów – komentuje Adam Myrda, starosta lubiński.

Decyzja w tej sprawie miała zostać podjęta już w lutym, ale powiat chciał znaleźć nowe, pewne miejsce pracy dla pracowników Młodzieżowego Domu Kultury. Kadrze zaoferowano pracę w Centrum Działań Twórczych.

– Nie wszyscy skorzystali z tej oferty, szkoda. Ale taka jest wola ludzi – dodaje starosta.

To właśnie w Centrum Działań Twórczych będą prowadzone różnorodne zajęcia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych i seniorów.

– Na pewno zajęcia będą bezpłatne, będzie masa różnych dodatkowych zajęć. Nawet radna Bajger stwierdziła, że jej córka już uczęszcza do Centrum Działań Twórczych i są zadowolone. Zarówno radna jak i jej córka – informuje starosta.

Młodzieżowy Dom Kultury ma zakończyć swoją działalność do końca bieżącego roku.

Materiał wideo ponieżej:

https://www.youtube.com/watch?v=cZJchV9BPVM

Dodaj komentarz