Materac kieszeniowy czy piankowy, który wybrać?

Wybór odpowiedniego materaca może stanowić spore wyzwanie. Szczególnie jeśli dotychczas spałeś na niewygodnym podłożu i nie wiesz, na jakie parametry należy zwracać uwagę. W sypialni bardzo dobrze sprawdzają się materace kieszeniowe i piankowe. Jakie są podstawowe różnice między nimi i jak dokonać właściwego wyboru?

Materac to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Podłoże powinno mieć optymalną wielkość, wysokość i twardość. Materace kieszeniowe są zbudowane z systemu sprężyn, które reagują na każdy ruch. Natomiast modele piankowe idealnie dopasowują się do ciała. Który model lepiej sprawdzi się w Twojej sypialni?

Materace kieszeniowe – charakterystyka

Nowoczesne materace kieszeniowe bazują na systemie sprężyn umieszczonych w specjalnych kieszonkach, które pracują niezależnie od siebie. Takie rozwiązanie zwiększa trwałość sprężyn i korzystnie wpływa na komfort snu. Materace kieszeniowe skutecznie pochłaniają ruch, dzięki czemu są częstym wyborem wśród par. Podłoże nie podnosi się, gdy partner kładzie się na łóżku lub z niego wstaje, a także nie przenosi drgań, które powstają podczas zmieniania pozycji w trakcie snu.

Unikalna budowa materacy kieszeniowych sprawia, że sprężyny pracują bardzo płynnie i cicho. Liczba sprężyn umieszczonych w materacu może być różna. Zwykle im jest ich więcej, tym materac lepiej dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Modele z dużą ilością drobnych sprężyn są też wyraźnie droższe. W zamian użytkownik może liczyć na wysoką jakość snu. Warto podkreślić, że w niektórych materacach kieszeniowych stosuje się również pianki, aby uzyskać odpowiednią twardość i elastyczność podłoża, a tym samym poprawić warunki nocnego odpoczynku.

Materace piankowe – charakterystyka

Materace piankowe są bardzo popularne, ponieważ doskonale sprawdzają się na co dzień. Można je stosować nie tylko w domu, ale także w hotelu lub pensjonacie. Materace piankowe najczęściej są wykonane z pianki poliuretanowej i wyróżniają się wieloma prozdrowotnymi właściwościami. Modele wykonane z elastycznego materiału mogą być dowolnie formowane i nacinane, aby zapewnić użytkownikom jeszcze lepszy komfort termiczny.

Klienci bardzo chętnie wybierają materace piankowe wykonane z pianki memory, która reaguje na temperaturę i wagę ciała użytkownika oraz zapamiętuje jego kształt. Materace piankowe są wyjątkowo sprężyste. Gdy wstaniesz z łóżka, pianka bardzo szybko wróci do swojego pierwotnego kształtu. Tego rodzaju modele są także odporne na powstawanie odkształceń i bardzo higieniczne. W efekcie materace piankowe mogą być bezpiecznie używane przez alergików. 

Materace kieszeniowe i piankowe różnią się między sobą budową i właściwościami. Jednak warto pamiętać, że oba modele gwarantują wysoki komfort snu. Zanim zamówisz konkretny produkt, sprawdź jego wypełnienie i rodzaj zastosowanego pokrowca. Wybrany przez Ciebie materac powinien charakteryzować się odpowiednim stopniem twardości i musi też idealnie pasować do ramy łóżka.

Dodaj komentarz