Martin Ševela: Widziałem zapał i dobrą organizację

– Język słowacki i polski są podobne, poza tym jestem w Polsce i chcę posługiwać się językiem polskim – mówił na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin. Martin Ševela miło zaskoczył swoich rozmówców już na wstępie, teraz chce zaskoczyć pracą z zawodnikami w rozgrywkach ekstraklasy.

Na konferencji zapoznawczej z nowym trenerem, najpierw głos zabrał dyrektor sportowy klubu, który wyraził nadzieję, iż ostatnie zwycięstwo nad jedenastym zespołem ekstraklasy podniosło morale, a nowy trener będzie kontynuował z Zagłębiem taki obraz gry.

– Po takim burzliwym okresie rozmów i analiz dokonaliśmy wyboru. Pierwszym trenerem zespołu Zagłębie Lubin został Martin Ševela. Podpisaliśmy kontrakt z trenerem do końca sezonu z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Ja osobiście bardzo cieszę się z tego wyboru, bo uważam, że pasuje swoim i charakterem i temperamentem i sposobem pracy i zapałem do Zagłębia Lubin, do tej drużyny, którą mamy. Mam też duże nadzieje z związane z trenerem i grą zespołu, bo ten początek sezonu był troszkę burzliwy i nie wyglądał tak, jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli. Mam nadzieję, że ostatni mecz, który oglądał z trybun trener Sevela jest takim promykiem nadziei, że dla Zagłębia przychodzą teraz lepsze i stabilniejsze czasy – przyznaje Michał Żewłakow, dyrektor sportowy KGHM Zagłębia Lubin.

Nowy szkoleniowiec przyznał, że pierwsze sygnały co do ewentualnej pracy w Lubinie, otrzymał jeszcze przed pauzą związaną na mecze reprezentacji narodowej. Od tamtego czasu cały czas klubu miał kontakt ze Słowakiem. Trener nie ma jeszcze sprecyzowanej wyjściowej jedenastki na derbowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław, ale prowadzi wnikliwe wnioski i powoli ta kadra krystalizuje się. Martin Ševela widzi w zespole potencjał i zamierza wydobyć go całkowicie z drużyny.

– Dziękuję dyrektorowi sportowemu Michałowi Żewłakowowi za danie szansy bycia tutuaj w top polskim klubie, pracować w ekstraklasie. Mamy ambicję być lepszymi. Może start ligi nie był idealny, ale w meczu z Wisłą widziałem zapał i dobrą organizację. Widzę wielki potencjał w drużynie. Piłkarze chcą pracować i widać, że mają charakter – mówi Martin Ševela, nowy szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Przed „Miedziową” ekipą spotkanie derbowe. Będzie to pierwszy mecz nowego szkoleniowca w tej roli w Zagłębiu Lubin. Spotkanie 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin odbędzie się 21 września 2019 o godzinie 20.00.

Fot. Kadr z materiału wideo telewizji klubowej Zagłębia Lubin

Dodaj komentarz

*

code