Marcin Makuch nowym dyrektorem Muzeum Miedzi w Legnicy!

Rozstrzygnięto dziś konkurs na szefa legnickiego Muzeum Miedzi. Wieloletniego dyrektora placówki Andrzeja Niedzielenkę, który przechodzi na emeryturę, zastąpi pracownik muzeum Marcin Makuch, dotychczasowy kierownik działu historii górnictwa i hutnictwa miedzi, który z placówką zawodowo związany jest od 2003 roku.

– Bardzo się cieszę, choć jeszcze to do mnie nie dociera – powiedział nam świeżo upieczony dyrektor muzeum. – Na pewno będę kontynuował tradycje związane z miedzią – dodał.

Marcin Makuch jest autorem Legnickiej Książki Roku 2015 pt. “Sekrety Legnicy”. Ponadto także monografii dziejów straży pożarnej w Legnicy czy Huty Miedzi. Na koncie ma wiele innych wydawnictw książkowych. Historyk (urodzony w 1977 r.) ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego i Podyplomowe Studium Muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest współzałożycielem i redaktorem portalu Liegnitz.pl. oraz wiceprezesem Fundacji Historycznej Liegnitz.pl, zajmujących się propagowaniem historii miasta. Ma żonę Katarzynę i trójkę dzieci: Macieja, Dominika i Tomasza. Wolny czas nowego dyrektora legnickiego muzeum wypełnia hobby związane z numizmatyką, historią i piłką nożną.

Najpoważniejszym rywalem Makucha w konkursie był dr Tomasz Stolarczyk, kierownik działu archeologii Muzeum Miedzi. W pierwszym etapie konkursu odpadł Krzysztof Makowski, nauczyciel plastyki w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy.

Dodaj komentarz

*

code