„Tatusiu, prawie Cię już nie widzę”

Złotoryjscy policjanci włączyli się do akcji pomocy „Tomciowi Walecznemu”, czyli 7-letniemu synowi ich kolegi policjanta, u którego lekarze zdiagnozowali guza mózgu. Choć chłopiec ogrywa dziadka w szachy, w tej walce jest bez szans, o ile nie otrzyma pomocy na wagę życia. Przyłączyć się może każdy!

Tomek ma 7 lat, uwielbia przyrodę i jazdę na hulajnodze. Dziadka ogrywa w szachy, kocha swojego starszego brata i ma tylko jeden problem. Pięć miesięcy temu zdiagnozowano u niego guza mózgu. Niestety jest to glejak, rokowania fatalne. Mały Tomek to jednak twardziel, tą cechę ma po tacie, który jest wrocławskim policjantem. Razem zrobią wszystko, żeby pokonać chorobę. Nie uda im się jednak bez pomocy ludzi o dobrych sercach i naszego wspólnego wsparcia w finansowaniu leczenia. Do akcji pomocy 7-latkowi dołączyli już policjanci z Wrocławia i Oławy – apelują oławscy policjanci, do których przyłączyli się już choćby stróże prawa z Wrocławia i Złotoryi.

Historia chłopca jest bolesna. Pewnego dnia podszedł do ojca i wyznał: Tatusiu, prawie Cię już nie widzę”. Godzinę później byli już na ostrym dyżurze, a diagnoza spadła na całą rodzinę niczym cios – glejak mózgu. Rokowania były złe. Tomek się jednak nie poddał i dzielnie znosił kolejne radioterapie i chemioterapie. Spędzając czas na szpitalnych oddziałach marzy o tym, żeby wyjść i popływać, albo pojeździć na hulajnodze, jak jego koledzy z klasy. Choroba zaczęła go powoli zabierać, obniżenie napięcia mięśniowego było już tak silne, że do mamy powiedział „Mamusiu, ja już nawet nie mogę się uśmiechać”. Po radioterapii nastąpiła jednak poprawa. Mógł sam jeść i ostrożnie chodzić. Wrócił też uśmiech i nowa nadzieja. Tą nadzieją są leki i terapie zagraniczne. Niestety, na przeszkodzie stanęły finanse. Rodzice małego Tomka robią co mogą, ale w tej walce potrzebują naszego wsparcia.

Do akcji dołączył również Komendant Powiatowy Policji w Oławie – nadkom. Paweł Urbańczyk. Swoją jakże osobliwą pamiątkę postanowił przeznaczyć na szczytny cel, jakim jest fundusz wsparcia leczenia 7-letniego syna policjanta. Komendant przekazał ojcu Tomka „mały sztandar” przeznaczając go na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pamiątki zostaną przeznaczone na leczenie „Tomcia Walecznego”, bo tak wszyscy nazywają dzielnego młodego człowieka, walczącego z jakże okrutną chorobą.

Przypomnijmy ponad tydzień temu oławska policja świętowała uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie. Dla upamiętnienia tej uroczystości , nieliczni goście otrzymali pamiątkowe miniatury sztandaru oławskiej policji, m. in. Zastępca Komendanta Głównego Policji, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Starosta Oławski oraz Komendant Powiatowy Policji w Oławie.

Poniżej zamieszczamy link, pod którym wszyscy chętni do udzielenia pomocy, będą mogli zapoznać się z historią jego choroby oraz znaleźć subkonto chłopca, które można wesprzeć w walce z jego chorobą: https://www.facebook.com/TomcioWaleczny/posts/2369155010028951.

Link do portalu zrzutka.pl, na którym można pomóc Tomkowi: https://zrzutka.pl/tomciowaleczny.

Dodaj komentarz