Maluszki pobudzały zmysły w Centrum Działań Twórczych

Centrum Działań Twórczych w Lubinie zadbało o rozrywkę dla naj-najów, czyli najmłodszych mieszkańców powiatu lubińskiego. Dla niemowląt i nieco starszych dzieci, zorganizowano zajęcia z multi sensoplastyki. Było dużo muzyki, kolorów i brudzenia się, czyli tego co dzieci kochają najbardziej. Wszystko po to, by rozwinąć zmysły maluchów.

Centrum Działań Twórczych tym razem przygotowało coś dla najmłodszych mieszkańców powiatu lubińskiego.

– Pomysł zrodził się z potrzeby mieszkańców i cieszymy się, że jest tak ogromny odbiór, bo nie wiedzieliśmy, że rodzice tak chętnie i to z tak małymi dziećmi, będę uczestniczyć w takich zajęciach dla naj-najów. Dlatego postanowiliśmy takie zajęcia stworzyć – mówi Anna Wiśniewska, dyrektor Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Zajęcia dla naj-najów były bezpłatne. Odbyły się w ramach projektu Kulturolubny Lubin, który Centrum Działań Twórczych realizuje podczas tegorocznych wakacji.

– Kulturolubny Lubin i Centrum Działań Twórczych więc wszystko co jest twórcze, co rozwija, gdzie można realizować swoje pasje, to jest nasza idea, dlatego zachęcamy do tego i sprawdzamy jak kulturolubny jest Lubin i okazuje się, że kulturolubny jest bardzo – podkreśla Daniel Horoszczak, z Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Pod hasłem „Przygody Sensorycznej dla Naj-Najów”, kryły się warsztaty interaktywne dla dzieci i rodziców pełne kolorów, dźwięków i faktur. Najmłodszy z uczestników warsztatów miał 2.5 miesiąca.

– Zajęcia mają określoną strukturę, zaczynamy zawsze tak samo i kończymy zawsze tak samo, czyli piosenką. Są zabawy muzyczne, zabawy ruchome, zabawy z wykorzystaniem wierszyków masażyków, a na końcu mamy takie typowe zabawy sensoryczne, czyli może to być przesypywanie produktów spożywczych bądź np. malowanie, dotykanie różnych faktur, struktur – tłumaczy Joanna Kazimierczak, prowadząca warsztaty multi sensoplastyczne w Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Zajęcia pobudzające zmysły dzieci wspomagają ich rozwój.

– Tak naprawdę takie zajęcia pobudzają wszystkie obszary u dziecka, od rozwoju mowy po rozwój psychofizyczny. Również uwrażliwiają, więc jeżeli są jakieś problemy z nadwrażliwościami, to jak najbardziej profilaktyka jest wskazana. No i przede wszystkim dają dużo radości – dodaje Joanna Kazimierczak.

W ramach projektu Kulturolubny Lubin odbędą się jeszcze warsztaty artystyczne z tworzenia biżuterii z miedzi oraz mandali. Ponadto w sierpniu zaplanowano jeszcze koncerty. Wszystkie zajęcia są darmowe, należy się na nie jedynie wcześniej zapisać. Projekt Kulturolubny Lubin organizowany jest przez Centrum Działań Twórczych oraz fundację Kulturolubni, a finansowany przez gminę Lubin.

 

Dodaj komentarz

*

code