Opublikowany: śr, Paź 17th, 2018

Maliczkiewicz: Zostawimy na parkiecie serducho

Przed rewanżowym meczem z Herninng-Ikast w drugiej rundzie Pucharu EHF (piątek godzina 19:00) rozmawialiśmy z bramkarką Metraco Zagłębia Lubin, Moniką Maliczkiewicz.

Czego zabrakło w pierwszym meczu, aby odnieść lepszy wynik?

Mi, jako bramkarce ciężko to powiedzieć, bardziej skupiam się na sobie i analizuje tą przegraną pod kątem wpuszczonych bramek. Pierwsza połowa nie była taka zła do czasu prowadziłyśmy w miarę wyrównaną walkę i gdybyśmy zdobywały bramki ze stuprocentowych sytuacji wynik pierwszej połowy mógłby wyglądać inaczej. Niestety rywalki pod koniec już nam troszkę „odjechały” i ich przewaga wzrosła do sześciu bramek. Z biegiem meczu przeciwniczki zaczęły łatwo zdobywać bramki a my nie potrafiłyśmy się postawić.

Przed nami rewanż w Lubinie. 12-bramkową stratę będzie ciężko odrobić.

Znam przypadki kiedy takie różnice były odrabiane ale 12 bramek to naprawdę dużo, szczególnie z tak dobrą drużyną jaką jest Herning. Z racji tego, że jestem optymistką powiem tak – odrobienie tych strat będzie graniczyło z cudem ale wierze, że każda z nas zagra mecz życia odrobimy straty!

Po meczu w Herning co możemy powiedzieć o poziomie duńskiej piłki ręcznej?

Obecnie zespół z Herning są na szóstym miejscu my na pierwszym , a i tak nie mogłyśmy nawiązać z nimi równej walki. To chyba najlepiej świadczy o poziomie duńskiej piłki ręcznej.

Jakiego meczu możemy spodziewać się w najbliższy piątek?

Na piątkowy mecz wyjdziemy w pełni zmobilizowane na odrabianie strat. Z pewnością jeszcze przeanalizujemy błędy jakie popełniłyśmy na wyjeździe i zagramy zupełnie inny mecz. Gramy u siebie, przed własną publicznością i liczę, że będzie to mecz walki i nawet jeśli by nam się nie udało odrobić aż dwunastu bramek zostawimy na parkiecie serducho i pokażemy dobrą piłkę ręczną.

W pierwszym meczu łącznie aż 20 bramek zdobył duet Friis – Fauske. Tych zawodniczek trzeba będzie bardziej pilnować?

Skrzydłowa duńskiej drużyny grała ze 100 % skutecznością i rzuciła nam aż 12 bramek. Zupełnie nie potrafiłam sobie z nią poradzić i po meczu powiedziałam sobie, że u nas na pewno nie będzie już tak szalała. Powiem tak: tę zawodniczkę biorę na siebie 🙂


Na koniec wróćmy do rozgrywek ligowych. Po pucharowej rywalizacji czekają Was mecze na szczycie z Lublinem i Koszalinem. Będą to bardzo ważne spotkania dla układu tabeli.

Dokładnie. Nie zapomnijmy, że to właśnie liga oraz Puchar Polski są dla nas najważniejsze. Wydaje mi się, że takie spotkania z lepszymi drużynami jak np. Herning jest to dobre przetarcie przed meczami z Lublinem czy Koszalinem. My chcemy wygrywać każde mecze, bo wiemy jak ważne jest zbieranie kolejnych punktów. Liczę na ciekawe spotkania, rozstrzygnięte na naszą korzyść.

Bilety na mecz z Herning:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1222

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..