Opublikowany: sob, Gru 14th, 2019

Wielka satysfakcja mieszkańców

Na terenie gminy Wądroże Wielkie z powodzeniem funkcjonuje Aktywna Grupa Działania. W jej skład wchodzą gospodynie, seniorzy, nauczyciele i mieszkańcy, którzy chcą twórczo włączyć się w życie swoich miejscowości. Grudzień to czas podsumowań.

Działań było sporo, a wśród nich m.in. projekt pn. “Czy to mały, czy to duży, doświadczeniem ci posłuży”.

– Nasze działania były odpowiedzią na problemy wsi i jej mieszkańców. Grupa seniorek zwróciła się do nas z pomysłem, aby zaktywizować lokalną społeczność. Dlatego powstał projekt, który obejmował dwa obszary – rozwój międzypokoleniowej aktywności społecznej w gminie Wądroże Wielkie oraz aktywizacja ludzi starszych i integracja międzypokoleniowa – mówi Renata Jopkiewicz, koordynator projektu.

Celem przedsięwzięcia była realizacja wielu wspólnych działań, skierowanych do różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży i seniorów. Odbyły się warsztaty kulinarne, artystyczne i teatralno-muzyczne. Projekt dofinansowany był w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty, współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Liderami Aktywnej Grupy Działania w Wądrożu Wielkim są: Renata Jopkiewicz, Joanna Piela i Patrycja Sowińska.

Galeria zdjęć:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..