Maksymilian Janeczek z tytułem Mistrza Polski

W Pokrzywnej (województwo opolskie) odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski. W imprezie zorganizowanej przez Polski Związek Szachowy udział wziął Maksymilian Janeczek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie.

Maks rozegrał dziewięć partii tempem klasycznym: 90 minut dla każdego zawodnika z bonusem czasowym 30 sekund za każdy ruch. Wszystkie pojedynki wygrał i ze zdecydowaną przewagą nad rywalami zdobył dla SP nr 10 w Lubinie Szkolne Indywidualne Mistrzostwo Polski chłopców do lat 9.

Fot. Archiwum zawodnika9-letni Maksymilian odnotował już wiele sukcesów. Do najważniejszych z nich należą brązowy medal Mistrzostw Polski Dzieci do lat 7 z 2020 r. oraz Mistrzostwo Unii Europejskiej do lat 8 w roku 2021. W codziennych trudach nabywania szachowych umiejętności prowadzą go lokalni szachowi mistrzowie międzynarodowi z Głogowa i Lenicy: Piotr Brodowski , Konrad Typek oraz Przemysław Skalik. Zespół dopełniają Panie Katarzyna Krajewska (manager sportu i trener psychologiczny) oraz Beata Mirosławska (nauczyciel matematyki, wychowawca). Na co dzień opiekę nad maksem roztacza UKS Szach Mat Zabrze i w ich koszulce spotkać można młodego szachistę na dolnośląskich szachownicach.

Dodaj komentarz

*

code