Opublikowany: pt, Lut 28th, 2020

Majątek Miłka stopniał

Choć już nie w pierwszej dziesiątce i o pięć miejsc niżej niż w ubiegłym roku, to Dariusz Miłek, twórca grupy CCC, wciąż figuruje na liście najbogatszych Polaków „Forbesa”, nadal z majątkiem szacowanym na kilka miliardów.

Jak co roku magazyn „Forbes” przygotował ranking 100 najbogatszych Polaków. Tym razem, żeby znaleźć się na tej liście, trzeba mieć minimum 549 mln zł. Jest na niej w sumie aż 56 miliarderów – o 14 więcej niż w poprzednim rankingu.

Dariusz Miłek tym razem trafił na 12. miejsce z majątkiem szacowanym na 2,923 mld zł. W porównaniu do ubiegłego roku spadł aż o pięć pozycji. Wtedy jego majątek wyceniono na 3,883 mld zł. W tym roku nie udało mu się też znaleźć w globalnym rankingu miliarderów amerykańskiej edycji magazynu „Forbes”. Skąd ten spadek?

„Zeszły rok był jednym z najgorszych w historii CCC – kapitalizacja spółki spadła o 43 procent. Od szczytu sprzed dwóch lat straciła ponad 8 mld złotych wartości. Odbiło się to na majątku Dariusza Miłka (…) – pisze „Forbes”.

Na pierwszym miejscu listy polskich krezusów – tak jak w ubiegłym roku – znalazł się Michał Sołowow. Na drugiej pozycji jest Zygmunt Solorz. Na trzecim miejscu znajdziemy Jerzego Staraka. W pierwszej dziesiątce najbogatszych są jeszcze: Tomasz Biernacki, Dominika Kulczyk, Sebastian Kulczyk, Zbigniew Juroszek z rodziną, Maciej i Małgorzata Adamkiewicz, Marcin Iwański i Paweł Marchewka.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..