Opublikowany: nie, Gru 10th, 2017

“Maja – talenciara” i tajemniczy list (FOTO)

Niedawno w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się rejonowy konkurs recytatorski. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nim uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi Maja Siwik, która zdobyła drugie miejsce. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie pewna ciekawa historia, która wydarzyła się kilka dni później…

Tradycyjnie w połowie listopada najlepsi recytatorzy z klas od czwartej do siódmej rywalizowali w Młodzieżowym  Centrum Kultury w Legnicy. W tegorocznej edycji konkursu można było usłyszeć wiersze bardzo różnych autorów. Dominowała klasyka dziecięcej i młodzieżowej literatury, ale trafiały się również dzieła dość nieoczekiwane. Do takich bez wątpienia należał utwór “Historia Grubej Kachny” autorstwa Katarzyny Kasperczyk, który wybrała uczennica piątej klasy SP nr 1 w Złotoryi Maja Siwik. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Ostatecznie zdecydowano się przyznać złotoryjance drugie miejsce, co jest powodem do dumy zarówno dla samej uczennicy jak i szkoły, do której uczęszcza.

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Po kilku dniach do szkoły dotarł bowiem list z gratulacjami od… pani Katarzyny Kasperczyk, czyli autorki wiersza, który recytowała Maja. Są w nim zawarte gratulacje i słowa uznania dla talentu dziewczynki, a także podziękowania za wybór utworu. Specjalnie na tę okoliczność pani Katarzyna napisała pochwalny wierszyk dla piątoklasistki zatytułowany “Maja – talenciara”.

Treść listu wraz z dedykowanym wierszem widoczna jest na zdjęciu w poniższej galerii. Dodajmy, że oprócz Mai, złotoryjską “jedynkę” na konkursie godnie reprezentowały również: Julia Florczak, Amelia Palacz oraz Maja Turczyn.

.

Fot. SP nr 1 w Zlotoryi

 

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Zośka pisze:

    Jaką ma minę…

  2. xd lol pisze:

    JAKA MINA …straszna!!!nie róbcie zdjęć w takim momencie!!!hahaha

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..