Opublikowany: nie, Gru 15th, 2019

Magia świąt na jarmarku w Ścinawie

W ścinawskim Centrum Turystyki i Kultury można było poczuć magię świąt. Na scenie prezentowali się najmłodsi mieszkańcy gminy, którzy śpiewali kolędy i pastorałki. Na świątecznym jarmarku nie zabrakło rękodzieła i wypieków. Do tego Mikołaj rozdawał wszystkim grzecznym dzieciom prezenty.

Wielu mieszkańców pojawiło się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Rodzice i dziadkowie podziwiali występy najmłodszych mieszkańców gminy. M.in. dzieci z Tymowej zaśpiewały świąteczne piosenki.

– Wręczyliśmy przy tej okazji także nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie na Bożonarodzeniową Kartkę. Najładniejszą, z życzeniami świątecznymi od gminy, wysyłamy do swoich partnerów i przyjaciół – wyjaśnia Krystian Kosztyła, burmistrz Ścinawy.

Na pobliskim jarmarku każdy znalazł coś dla siebie. Było wiele rodzajów ciast, dochód z ich sprzedaży będzie przekazany na różne cele, m.in. wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Poza tym na stoiskach można było znaleźć wyroby gospodyń z pobliskich miejscowości, a także te wykonane własnoręcznie przez osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

– Podobne jarmarki odbywają się w wielu miejscach w Polsce i w całej Europie. Można tam znaleźć piękne ozdoby na choinkę, sam odwiedziłem wszystkie stoiska – dodaje Kosztyła.

– Mamy przede wszystkim ciasta, oprócz tego pierogi i krokiety. Są serniki, jest ptasie mleczko, generalnie każdy znajdzie coś pysznego dla siebie. W ten sposób promujemy tutaj nasze sołectwo – mówi Agnieszka Kosiorowska, sołtys Buszkowic.

Najmłodsi mieszkańcy Ścinawy otrzymali także prezenty od świętego Mikołaja.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..